Nefuknčí nová RAM 8 GB zeppellin gold/1333MHz

Zdravím,

potřeboval bych radu, momentálně mám v PC 2x2GB RAM paměti zeppellin GOLD.
Vše je vpohodě.
Dneska jsem si koupil novou 8GB pamět, taktéže ZEPPELLIN GOLD 1333 MHZ.
Ale systém mě nenastartuje, párkrát mě to i hodí hlášku nepodporovaný hardware.
V BIosu se mě ale pamět normálně objeví.
Prosím o jakoukoliv radu.
Mám základní desku :ASRock H55M=>dle informací a manuálu, by měla tato deska pojmout 8 GB paměti.
Tudíž kde může bátio problém.
Předem díky za info.

Obrázek uživatele kiko261

Kúpil si si ram 2x4gb ? alebo jednu 8gb ?

Obrázek uživatele MAjanek

koupil jsem 1x 8GB slot?
Deska bude podporovat 2x4GB=>max 8GB že to bude takto?

Obrázek uživatele kiko261

Áno (sloty sú tie vstupy na doske) Doska podporuje síce tých 8gb ale v dvoch slotoch takže musíš dať do jednoho slotu 4gb a do druhého tiež ale pokial si túto ram kupoval dnes mohli by ti ju vymeniť za 2x4...

Obrázek uživatele MAjanek

Okzkusím to děkui za inforamci, akorát jsem to kupoval přes Alzu.

Obrázek uživatele Tomáš Bohuněk

Je to skutečně jak Kiko říkal, 4 GB pamětí na slot.
Rozhodně ti ale dám radu - nekupuj si Zeppeliny, ale (i kdyby levné) Kingstony nebo Corsairy. To jsou bezproblémové paměti, Zeppeliny a podobné nejsou často vůbec kompatibilní. Po pravdě by zde měly najet, ale bylo by vidět jen 4GB. Ale jsou nejspíš nekompatibilní.

Co je to mimochodem za počítač? Protože 8 GB, byť jsou celkem levné, je fakt zbytečně moc pro běžné účely, je to dost i pro nejnáročnější hraní (kam patří i jiná deska, i jinak drahé ramky)..

Obrázek uživatele MAjanek

Pc je toto:
Jinak děkuji za vyčerpávající odpoved pane bohuněk.

Typ počítače Platforma x86 standardu ACPI Operační systém Microsoft Windows 7 Professional Aktualizace Service pack Service Pack 1 Internet Explorer 10.0.9200.16618 DirectX DirectX 11.0 Jméno počítače MAJUV_PC Jméno uživatele Marián Kroužel Přihlašovací doména Majuv_PC Datum / Čas 2013-07-08 / 17:23 Základní deska: Typ CPU DualCore Intel Core i5-650, 3347 MHz (25 x 134) Název základní desky ASRock H55M (1 PCI, 1 PCI-E x1, 2 PCI-E x16, 2 DDR3 DIMM, Audio, Video, Gigabit LAN) Čipová sada základní desky Intel Ibex Peak H55, Intel Ironlake Pracovní paměť 2039 MB (DDR3-1333 DDR3 SDRAM) DIMM3: 2x2 GB DDR3-1333 DDR3 SDRAM (9-8-8-24 @ 666 MHz) (8-8-8-24 @ 666 MHz) (7-7-7-21 @ 583 MHz) (6-6-6-18 @ 500 MHz) (5-5-5-15 @ 416 MHz) Typ BIOSu AMI (12/03/09) Komunikační porty (COM a LPT) Komunikační port (COM1) Komunikační porty (COM a LPT) Port tiskárny ECP (LPT1) Zobrazení: Grafický adaptér ATI Radeon HD 5800 Series (1 GB) Grafický adaptér ATI Radeon HD 5800 Series (1 GB) Grafický adaptér ATI Radeon HD 5800 Series (1 GB) 3D-akcelerátor ATI Radeon HD 5830 (Cypress) Monitor Asus VW191S [19" LCD] (75L7007161) Multimédia: Zvukový adaptér ATI Radeon HDMI @ ATI Cypress/Hemlock - High Definition Audio Controller Zvukový adaptér VIA VT1718S @ Intel Ibex Peak PCH - High Definition Audio Controller [B-3]

Obrázek uživatele Tomáš Bohuněk

Zajímalo mě spíš, jak se počítač používá - jestli je herní, nebo nějaký kancelářský, nebo domácí.. 8 GB jsou vyhozené peníze, pokud je nemáš jak využít, a pokud nemáš mimojiné 64bit operační systém.
Zdá se tedy, že hernější.. No ta deska nic moc. 4 GB ram by tě, pokud se nedopouštíš multitaskingu, a nepooruješ přeplněnou paměť při hraní, měly stačit s přehledem. Škoda že deska nemá 4 sloty, co? (nojo, levná deska). Možná bych zvážil koupit si "nějaké lepší do budoucna", konkrétně Corsair Vengance 1600 MHz CL8. Ty už ti ostudu neudělají, a časem jim dáš novou desku a nové Cora i7, a pak i lepší grafiku..

Obrázek uživatele MAjanek

Jo tak ses celkem trefil, takže když to shrnu tak 70 % hry 30 % běžné práce ofiice internet.
Tot asi tak vše, počítač sem si nechal sestavovat už to budou asi cca 3 roky, takže je jasný jak jde doba dopředu.
Můžeš mě dát osobní radu, zda by si šel do přstavby PC či koupil novou sestavu (jak jsem psal 70 hry, zbytek běžné používání), abch měl zase cca 3 roky klídek a mohl hrát nejnovější hry.
Případně jakou prioru bys mě dopručil k jednotlivým komponentům (upgrade) =>příklad 1.) Grafickou kartu 2.) základní desku.

Případně mě můžeš napsat ještě tvé specifikace mě na míru. Rozpočet z mé strany cca 15.000-20.000 CZK.

Jinak za kolik si osobně myslíš, že bych mohl "střelit" mou sestavu?

Obrázek uživatele Tomáš Bohuněk

Já osobně bych volil:
http://www.czc.cz/c6bkg491v6jkcbu562laie8h98/seznam
http://www.czc.cz/aihrp8ed74hfu8dpc3l47hsvbb/seznam
Ale když říkáš za 3 roky, tak to jsme ještě daleko, to se všecho změní... Za 3 roky už DDR4 budou rozjeté a už asi nebude mít smysl kupovat tedy "do budoucna" lepší DDR3.

U tvého počítače je potřeba vyrušit základní desku, a prdnout do ní čtyřjádro, a novou grafiku, a předpokládám i zdroj, a stejně jsi u nákupu ram. Starý disk bude pomalý, takže ponechat na data, a dokoupit SSD, takže zbývá skříň, a máš vlastně celý nový počítač, plus teda operační systém. Ne, to co máš se nevyplatí upgradovat, a tedy ani nové ramky kupovat vůbec nemusíš, a kups i po čase nový počítač - za 20 tisíc bude vždycky celkem slušá bedna k mání... Nevyplatí se to ani skládat po kouskách, protože se ti to rozjede věkem...

Upřímně mám o dost nabušenější sestavu, hlavně vyladěnou spoustou přídavných věcí, vyšla cirka na 75 tisíc, a po 3 letech mi za ní nikdo 25 nedá, vlastně ani 20, takže si můžeš udělat obrázek, za kolik to prodáš ty... Za víc jak 10K to prodáš leda někomu, kdo fakt netuší. Je ještě něco v záruce? Já bych ti za to ani 5K nedal, já bych to nechtěl. :-)


Poslat nový komentář
Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.
CAPTCHA
Toto je spamová ochrana. Prosím věnujte ji plnou pozornost.