Monitor acer X243 HQ problém ve hrách

Zdravím, dříve jsem měl monitr Asus 22 s rozlišením 1680x1050 a v pohodě jsem hál hry u krých jsem si zvolil nastavení rozlišení 1600x1200 a vypadalo to dobře monitor však dosloužil a teď mám monitr 24" s rozlišeím 1920x1080 ale u těch her už je jen primitivní rozlišení pro 17" monitor to 1600x1200 zmizlo a je tam jen 1200x1000 nebo tak neco. Což třeba u stategií vypadá fakt hrůzostršně a celkově mě to donutí k tomu abych to ani nehral protože to vypadá jako hra na mobilu. Zkoušel jsem i jiný ovladače GK ale bez výsledku. Zajímavé že třeba CSko mě tam normálně nabízí plný rozlišení ale ty ostatní hry ne i když tam to rozlišení původně bylo změnil se jen monitor. Jde oknkrétně o hry EmpireEarth2, AOM Titans, KotorI a II asi ještě další ale tyhle vím jistě.
Díky za odpověď

Obrázek uživatele Apofis

Zkoušel jsem i nejnovější ovladače GK přímo ze stranek výrobce GK a bez efektu.
Graficka karta je nvidia geforce 8600 gt

Obrázek uživatele psychocowboy

me se zda ze ty stare hry neumi nativne vyssi rozliseni..

Obrázek uživatele Apofis

Ale me jde o to ze tam zmizelo to 1600x1200 co tam u predchoziho monitoru bylo. Jde treba i o NHL09 tam to taky bylo a zmizlo to.

Obrázek uživatele psychocowboy

no to je jasne, kdyz ma monitor HD rozliseni 1920*1080 - to 1080 je maximalni pocet bodu na vysku... takze 1200 nema jak zobrazit...

Obrázek uživatele Apofis

Jo ale ten prechozi to zobrazil v pohode a mel 1680x1050 to mě zarazi

Obrázek uživatele psychocowboy

co dodat... s timto problemem sem se jeste nesetkal ani v praxi... uvidime co reknou ostatni..

Obrázek uživatele Tomáš Bohuněk

těch 1600x1200 ti to nemohlo povolit a pokud ano, jednalo se o chybnou detekci monitoru, za to nemůžeš to tvůrci firmware monitoru a ovladačů grafiky.. nevím, jinak si to vysvětlit nedovedu, než že to nabídlo vyšší rozlišení, ale nic, kromě výsledného přepixelizování obrazu na monitoru, nebo ještě hůře zdeformování, jsi tím nedosáhl..

Obrázek uživatele Apofis

Me to tuto rozliseni nabizelo pri monitoru 1400 na 950 i 1680 na 1050 a u kotoru a tech strategii bylo jasne videt ze to je lepsi tedka to vypada opravdu strasne...

Obrázek uživatele Apofis

TOBiAS wrote:
těch 1600x1200 ti to nemohlo povolit a pokud ano, jednalo se o chybnou detekci monitoru, za to nemůžeš to tvůrci firmware monitoru a ovladačů grafiky.. nevím, jinak si to vysvětlit nedovedu, než že to nabídlo vyšší rozlišení, ale nic, kromě výsledného přepixelizování obrazu na monitoru, nebo ještě hůře zdeformování, jsi tím nedosáhl..

Jeste me napadlo jestli neni nejakej programek k tomu monitoru, na CD sem mel jen pro vistu a na strankach vyrobce je taky jen pro visty. Ale ja patrim mezi ortodoxni zastance XP protoze hry co hraju by me stejne pod vistou nebezeli.

Obrázek uživatele Tomáš Bohuněk

tak obecně na monitory nepotřebuješ žádný SW a ani by mu žádný nepomohl.. to spíš bylo chybnou detekcí řpedchozího monitoru, protože hra resp grafika do něj nepustí větší rozlišení, než bodově zvládá, tj nad tvých 1050 na ose Y se nedostaneš..[/list]

Obrázek uživatele Apofis

TOBiAS wrote:
tak obecně na monitory nepotřebuješ žádný SW a ani by mu žádný nepomohl.. to spíš bylo chybnou detekcí řpedchozího monitoru, protože hra resp grafika do něj nepustí větší rozlišení, než bodově zvládá, tj nad tvých 1050 na ose Y se nedostaneš..[/list]

Ted jsem zkousel monitor Asus a opet to nabidlo rozliseni 1200x1600 ale jen ten acer to nebere, neni mozny ze acer ty hry jednoduse nepodporuje? Jamos ma na notasu rozliseni cca 900x1400 a taky mu to nabidlo to lepsi rozliseni. Ono jde o to ze kdyz tam dam tu 1000x1200 tak ta hra vypada hruzostrasne. Taky me napada jestli to nemuze bejt ze ten starej byl zapojenej na modrej kabel a ten novej na bilej (myslim ty koncovky)

Obrázek uživatele Tomáš Bohuněk

tak tej hře by mělo bejt jedno o jaký monitor se jedná, navíc ten monitor to stejnak nemůže nijak zpracovat, musíš hrát v nativním (nejvyšším) rozlišení, podporovaným monitorem, případně si emuluj aby ti grafika 4:3 režimy ze stran ořízla, když máš wide a hraj v rozlišení s co nejpodobnější Y jako má monitor.. vždy tam ale bdue přesamplování..
kterej že je zapojen pžes to VGA (modrý)? mě tedy když jsem měl 1600x1200 monitor, nabízely mi hry amx toto rozlišení, teď mám 1920x1080 a vyšší mi hry neabídnou..

Obrázek uživatele Apofis

Takze jediny reseni pokud chci hrat je vycencovat zpet svuj puvodni monitor 1680x1050? Ten me to rozliseni nabizel

Obrázek uživatele Tomáš Bohuněk

nechápu v čem máš problém, i kdybys zobrazoval rozlišení 15000x5000 takl ti to nebude nic platné, protože monitor to přesampluje na své malé rozlišení.. nevím čím to že že ti to nabídne větší, ale nemůže to na obraz mít vliv ve smyslu zlepšení.. přesamplovaní se bez nativního rozlišení nevyhneš.. a to staré hry nepodporují a proto já nebyl nikdy zastáncem LCD monitorů, na kterých nenativní rozlišení vypadá prasácky.. taková je holt technologie..

Obrázek uživatele Apofis

Dosahnu tim toho ze to nebude jako z videohry kdy tam jasne vidim kosticky, u toho predchoziho to bylo aspon vyhlazenejsi. Nektery hry to zmaskujou ale predevsim treba ty kotory vypadaj hruzostrasne a Empire Earth taky.

Obrázek uživatele Tomáš Bohuněk

hoď sem screen ze hry a fotku monitoru (starého i nového)

Obrázek uživatele Apofis

Myslím že jsem na problém přišel, ten novej 24 byla fl hd 1920x1080 tj 16:9 ale všechny předcházející jsem měl buďto 4:3 nebo 16:10 takže si myslím že pes je zakopanej v tom že ty hry neberou monitory 16:9 atak pro mě jediné řešení: vyměnit za monitor 16:10 což už jsem udělal.

Obrázek uživatele Tomáš Bohuněk

tak jestli ta hra nenabízí 16:9 tak nebude nabízet ani 16:10

Obrázek uživatele Apofis

TOBiAS wrote:
tak jestli ta hra nenabízí 16:9 tak nebude nabízet ani 16:10

Ale teď už to tam je sice mám o 2cm menší montor ale požitek ze hry je úplně někde jinde. Je to Acer 22 1680x1050 a nabízí mě to rozlišení 1600x1200 a hry sou fakt o něčrm jiným...

Obrázek uživatele Tomáš Bohuněk

musel bych to na vlastní oči vidět, nejsem schopen si představit, jaký to může mít vliv... sry, ale dze ti asi víc nepomohu.. trochu by se hodilo kdybys shrnul co vše jsi jak zkoušel, abych se zase zorientoval (a ostatní také) a zkusíme ještě něco vykoumat..

Obrázek uživatele Apofis

Takže shrnuti:
Nejdřív sem měl 19 monitor 1440x950 a hry mě nabízely rozlišení 1600x1200
Potom jsem měl 22 monitor 1680x1050 a opět ty hry to vzaly a měl jsem tam 1600x1200
Nakonec sem si koupúil 24 1920x1080 a najednou mě rzlišení spadlo na 1280x1024.
Dlouho sem nevěděl co s tím protože to vypadalo děsně ale po té co mě napadlo že problém bude v poměru stran jsem vyměnil současnou 24 za 22 s rozlišením 1680x1050 a zase mě hry nabízejí původní rozlišení.

Obrázek uživatele Tomáš Bohuněk

tak zjisti, zda ten samý HD monitor to samé dělá ve stejných hrách na jiném počítači.. resp jesi ten menší to na jiném nedělá..

Obrázek uživatele Apofis

TOBiAS wrote:
tak zjisti, zda ten samý HD monitor to samé dělá ve stejných hrách na jiném počítači.. resp jesi ten menší to na jiném nedělá..

Na druhém PC se to chová uplně stejně.

Obrázek uživatele Tomáš Bohuněk

může být problém v monitoru, ale to "zakázání" rozlišení, jenž jsou bodově mimo rozsah monitoru je SPRÁVNÉ a chyba je to v případě toho druhého monitoru, ovšem věc druhá je jak ti to více vyhovuje.. :)


Poslat nový komentář
Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.
CAPTCHA
Toto je spamová ochrana. Prosím věnujte ji plnou pozornost.