Monitor acer p223w

Dobrý den,
Koupil jsem si tento monitor p223w a když jsem ho zapojil, tak mně strašně z toho bolí oči.Zkoušel jsem to nějak nastavovat v menu monitoru ale nepovedlo se.

Obrázek uživatele Tomáš Bohuněk

toto je velmi subjektivní problém..
zkus nějak charakterizovat, jestli se ti na něm něco nezdá, nebo co přímo ti vadí.. většinou je problém v přílišném jasu ve tmě, nebo nedostaetčném za světla.. zkus si vedle PC dát lampičku natočenou na zeď a rozsvítit jí.. případně zkus nastavit nižší/vyčšš jas
problém by mohl být také ve frekvenci, čím vyšší frekvenci v Zobrazení nastavíš, tim lépe pro očit..

Obrázek uživatele tatik

Při dlouhodobém sezení u CRT monitoru jsem snižoval jas. A to dost výrazně. Často jsem se setkával s názorem, jak se na monitor mohu dívat. Jak psal TOBiAS, je to subjektivní dojem.

Obrázek uživatele ondrah

TOBiAS wrote:
toto je velmi subjektivní problém..
zkus nějak charakterizovat, jestli se ti na něm něco nezdá, nebo co přímo ti vadí.. většinou je problém v přílišném jasu ve tmě, nebo nedostaetčném za světla.. zkus si vedle PC dát lampičku natočenou na zeď a rozsvítit jí.. případně zkus nastavit nižší/vyčšš jas
problém by mohl být také ve frekvenci, čím vyšší frekvenci v Zobrazení nastavíš, tim lépe pro očit..

Zdá se mi to strašně světlé, jas mám na 30 a contrast na 50.A ta frekvence jde nastavit víc jak 60hz při rozlišení 1680*1050?

Obrázek uživatele Tomáš Bohuněk

no, záleží na monitoru.. ale většinou ne.. muj skvělej drahej starem monitor má 1600x120 na max 60Hz, takže pokud chceš více (pro oči je 120 upe bestovní) tak sniž rozlišení, tedy, pokud nepotřebuješ takto vysoké rozlišení třeba pro práci..


Poslat nový komentář
Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.
CAPTCHA
Toto je spamová ochrana. Prosím věnujte ji plnou pozornost.