Lagování HD 5850/1 GB

Ahoj mám tuhle grafiku už cca dva roky a u světelných scén ve hře s 80% vždycky zalaguje obraz , dělalo to už od začátku ale ne u všech her . Ty méně náročné tolik nelagují tak sem si toho tolik nevšímal ale hry sou pořád náročnější a začíná se s toho stávat pravidlo. Pamatuji že u BFBC 2 se mi občas dělaly artefakty v podobě zelených koulí bylo to divné ale u jiných her to zase nedělalo tak sem to neřešil. Po delší době hraní třeba v právě zmiňované BFBC2 hra začala jakoby lagovat . To už mi bylo divné tak sem mrknul na teploty a teploty GPU nepřesáhly ani 65 stupnu a teploty pamětí to samé . Jinak celkově teploty komponent v PC mám výborné. Přijde mi to jakoby byla vadná pamět na grafické kartě poraďte " dík ".

Obrázek uživatele Tomáš Bohuněk

Chápu správně, že lagují třeba kouře a volumetrické světlo? Zkus snížit vyhlazování, přecijen tyhle efekty jsou implementačně šíleně náročné na jakoukoliv grafiku a s antialisingem roste jejich náročnost exponenciálně, proto se v takové situaci objeví lagy (propad FPS). Nicméně artefakty by se ukazovat neměly, to už by na chyby grafiky ukazovat mohlo...

Obrázek uživatele WickedMan
[77868] x

Ano tyhle věci sem nastavil jako první ale Farcry 3 není zrovna nejnáročnější hra na grafiku a ty záškuby mě pěkně štvou . Něco není v pořádku mám na to nos akorát nevím co . Jde nějak otestovat grafická paměť nebo odhalit vadný paměťový modul? Popřípadě pokud to nejsou teploty ani vadná RAM co může ty záškuby způsobovat ? Jednou sem už mel vadnou grafiku a tak vím že tahle komponenta může být pěkný prevít . Jinak dneska sem hrál Dishonored a dělá to to samé ....

Obrázek uživatele Tomáš Bohuněk

Snad jedině MSI Kombustor, Furmark... Bohužel něco na testování k paměti není, ani nelze přímo přistopovat do paměti grafiky a prudit ji jako klasické ramky počítače...


Poslat nový komentář
Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.
CAPTCHA
Toto je spamová ochrana. Prosím věnujte ji plnou pozornost.