HP Probook 4535s-hlučnější chlazení

Z nějakého důvodu mi notebook při zapojení do elektriky chladí hlučněji a na nějakou dobu to přestaně, když notebook odpojím od elektriky, počkám pár sekund až se ventilátor zase utiší a po zapojení do elektriky je ventilátor zase tichý, i když jen na pár minut. V čem by mohl být problém?

Obrázek uživatele sasha.cz

Tak při nabíjení se obecně notebook více zahřívá.....kdy jsi naposledy nechal čistit?

Obrázek uživatele Tomáš Bohuněk

Na adaptéru se očividně komponenty nechají nataktovat na vyšší frekvenci, takže víc hřejou a chlazení víc fouká, aby udrželo stejnou nízkou teplotu...

Obrázek uživatele freekarol

Tomáš Bohuněk wrote:
Na adaptéru se očividně komponenty nechají nataktovat na vyšší frekvenci, takže víc hřejou a chlazení víc fouká, aby udrželo stejnou nízkou teplotu...

Údajně tenhle typ notebooku má v biosu nastaveno, aby při zapojení do elektriky jel ventilátor naplno a nedá se to asi nijak změnit.

Obrázek uživatele freekarol

Tomáš Bohuněk wrote:
Na adaptéru se očividně komponenty nechají nataktovat na vyšší frekvenci, takže víc hřejou a chlazení víc fouká, aby udrželo stejnou nízkou teplotu...

Jak jsem tak pozoroval, tak jak na baterii, tak i na elektriku vše zpočátku jde, jak má, až po asi tak půl hodině se ventilátor rozjede více a tak už pak zůstane a zároven je teplota spodku notebooku vyšší než obvykle. Také se mi už při startu notebooku ventilátor na krátko nerozjede naplno, jak má ve zvyku. No a protože notebook nebyl čištěn asi tak 8 měsíců, tak mi asi tímto dává znamení, že je to už potřeba udělat. :-)

Obrázek uživatele sasha.cz

Tak určitěěěě :)


Poslat nový komentář
Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.
CAPTCHA
Toto je spamová ochrana. Prosím věnujte ji plnou pozornost.