HP 6000 baterie

Poškozením adaptéru docházelo mnohokrát k spadnutí pc a pak nastal problém s nabíjením baterie. koupil jsem novou a problém trvá stále, za cca 3 minuty hlásí nabytí na 100% ale baterie je úplně prázdná. Je možné že je poškozený BIOS, tím že se pc mnohokrát bez ukončení vypnul, pak několikrát úplně vytuhnul a musel se udělat scandisc.

Obrázek uživatele Honza

Dobrý večer,
nemůže být poškozený síťový adaptér? Biosem to podle mne osobně nebude....

Obrázek uživatele babyplanet
[26610] adaptér

Honza wrote:
Dobrý večer,
nemůže být poškozený síťový adaptér? Biosem to podle mne osobně nebude....

Dobré ráno,
to bohužel neumím odhadnout, ale na adaptér to normálně funguje

Obrázek uživatele Tomáš Bohuněk

no, biosem by to bylo hodně s podivem.. záleží, jaké bylo poškození toho adaptéru, jestli teklo do NTB více proudu, mohlo se něco odpálit..

Obrázek uživatele babyplanet
[26612] adapter

to asi ne, on měl pouze někde přerušený kontakt a když se s tím hnulo tak to spadlo, protože baterie už byla špatná a nedržela to.

TOBiAS wrote:
no, biosem by to bylo hodně s podivem.. záleží, jaké bylo poškození toho adaptéru, jestli teklo do NTB více proudu, mohlo se něco odpálit..

Obrázek uživatele Tomáš Bohuněk

to nechápu. kdby byl v adaptéru přeřušená kontakt a ten se rozpojil, tak by NTB nespadl, jen yb se napájel barekou do doby, enž by se kontakt opět navázal a baterie se začala nabíjet a NTB by jel ze sítě..
pokud je to jak řikáš, tak tam spíš někde byl ZKRAT a problém bdue jinde, možná by nebylo od věci dát NTB do autorizované opravny!

Obrázek uživatele Honza

Čili prakticky mluvíte o poškozeném kontaktu, který byl v baterii? Pokud ano, tak je to potom otázka čím by to mohlo být. Možná bych zkusil přeinstalovat ovladače, jaký máte notebook zkusim najít ten ovladač, co myslím. Každopádně je i možné, že je v ntb něco poškozeného... Zatim se jen domnívám....

Obrázek uživatele Tomáš Bohuněk

já se v tom lehce ztrácim.. myslel jsem, že mluvíme o poškozeném adaptéru, nefunkční baterii a druhé baterii taky, podle mě docházelo na adaptéru ke zkratu, který zničil baterie i NTB, viděl bych to na pokus o reklamaci, nebo servis..

Obrázek uživatele babyplanet
[26616] adapter

zkusím to vysvětlit:
Mám hp 6000 cca 3 roky starý
napájení 19 V, 3,95 A, 75W
-asi za dva roky mě začala opouštět baterie
-vše ale fungovalo dobře na adaptér - baterie už skoro nic neudržela, ale jinak dobrý
-pak se poškodil konektor na adaptéru a při neopatrném pohybu se ntb vypnul protože se přerušilo napájení a baterie to už neudržela
- když se několikrát takto nestandartně vypnul, tak se úplně zasekl a musel jem udělat scandisc, to se opakovalo několikrát
- pak jsem koupil nový adaptér, vše ok ale baterie stále špatná
- koupil jsem novou baterii a zjistil že se nenabíjí
- v jednom servisu mi řekli abych zkusil aktualizovat bios že může být poškozený mnoha nestandartním ukončením.
- a to je vše a ptám se jestli má cenu se snažit dělat aktualizaci biosu, protože pak může být ještě hůře, teď vše funguje na adaptér.

TOBiAS wrote:
já se v tom lehce ztrácim.. myslel jsem, že mluvíme o poškozeném adaptéru, nefunkční baterii a druhé baterii taky, podle mě docházelo na adaptéru ke zkratu, který zničil baterie i NTB, viděl bych to na pokus o reklamaci, nebo servis..

Obrázek uživatele Honza

Díky za vysvětlení, už to rozumím... Každopádně ta baterie nemůže být vadná? Aktualizace biosu je otázka, dle mne se BIOS poškodit vypínáním ač nestandartním nemůže, BIOS se nepřepisuje vypínáním atd.... Ač mě to napadlo taky aktualizovat, nejsem si jist,zda to pomůže. Baterii jste koupil úplně stejnou nebo s vyšší kapacitou? Protože pokud by byla jiná a vyšší kapacita, začal bych o tom v tomto případě přemýšlet jako jedno z možných řešení...

Obrázek uživatele babyplanet
[26618] adapter

původní baterie je SANYO P/N 4UR18650P-2-QC-RT6, 14,8V 3400 mAH
a ta nová je PANASONIC P/N CGR-B/842AE, 14.8V 4000 mAH
takže s vyšší kapacitou, ale obě se při "nabíjení" chovají stejně, takže nijak a myslím že na ntb při nabíjení ještě kdysi svítila nějaká kontrolka - to si ale nejsem jistý. Ze předu na hraně jsou 4 malé kontrolky a domnívám se že ta úplně v pravo svítila při nabíjení???
přesný typ ntb je hp omnibook 6000

Honza wrote:
Díky za vysvětlení, už to rozumím... Každopádně ta baterie nemůže být vadná? Aktualizace biosu je otázka, dle mne se BIOS poškodit vypínáním ač nestandartním nemůže, BIOS se nepřepisuje vypínáním atd.... Ač mě to napadlo taky aktualizovat, nejsem si jist,zda to pomůže. Baterii jste koupil úplně stejnou nebo s vyšší kapacitou? Protože pokud by byla jiná a vyšší kapacita, začal bych o tom v tomto případě přemýšlet jako jedno z možných řešení...

Obrázek uživatele babyplanet
[26619] adapter

ještě bych doplnil že ta nová baterie se trošku malinko nabije po několika hodinách do takové kapacity, že svítí z kontrolek nabití přímo na baterii pouze první zelený čtvereček, takže tam něco leze ale opravdu málo

Honza wrote:
Díky za vysvětlení, už to rozumím... Každopádně ta baterie nemůže být vadná? Aktualizace biosu je otázka, dle mne se BIOS poškodit vypínáním ač nestandartním nemůže, BIOS se nepřepisuje vypínáním atd.... Ač mě to napadlo taky aktualizovat, nejsem si jist,zda to pomůže. Baterii jste koupil úplně stejnou nebo s vyšší kapacitou? Protože pokud by byla jiná a vyšší kapacita, začal bych o tom v tomto případě přemýšlet jako jedno z možných řešení...


Poslat nový komentář
Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.
CAPTCHA
Toto je spamová ochrana. Prosím věnujte ji plnou pozornost.