DVD mechanika

Nechal jsem si vyměnit case,přidat hard a teď mám problém.Mám dvě mechaniky,jedna je od LG DVD RW a druhá přehrávač DVD.. ..

Doma se ten přehrávač nejdřív ani nevysunul,takže servisman to dal do pořádku,ale když jsem Pc doma znovu zapojil,sice se už vysouvá,zabliká,ale to je vše.. Není ani zobrazený v počítači.. Spoj jsem kontroloval..

Obrázek uživatele TheALuminium

No jde o to jak to tam máte zapojené, jestli je SLAVE , nebo MASTER a jestli má switch a také jestli je dobře zapojena na sběrnici.

Obrázek uživatele fivestar

Master je určitě ta vypalovačka. Počítám,že je asi blbě nastavenej ten bazmek na zadní části té mechaniky,nevím,jak se tomu říká... Dá se v nějak zjistit,jak a co je zapojené ? Neznám cestu.. V BIOSU ?

Obrázek uživatele fivestar

Tak jsem teď zkusil vyndat tu vypalovačku a dal tam místo ní tu druhou mechaniku..Okamžitě mi to našlo nový hardware,takže mechanika je v pohodě..Teď jen přijít na to,kde je problém..Určitě v zapojení ..

Obrázek uživatele fivestar

Jo a obě mechaniky mají nastaveno switchem na slave.. Je to tak dobře ?

Obrázek uživatele fivestar

Tak jsem provedl následující.. Na volný disk jsem nainstalil další windows a světe div se,tam jsou obě mechaniky zobrazené... Na původních pořád jen jedna. BIOS tam vidí obě,ale windows ne. A teď babo raď.. Víte,čím by to mohlo být ?

Obrázek uživatele TheALuminium

Oba dva na slave? Prosim Vás mám v tom teď zmatek, popište mi jak máte zapojené HDD i mechaniky jak na kšandě, tedy tom svazku kabelů, případně malých kabílků typu SATA.

Obrázek uživatele fivestar

Přes hardware jsem lama.. Jak jsem koukal,obě mechaniky jsou jako Slave,je tam kšanda.. Hardy jsou Master a mechaniky Slave .. Já to propojení nechápu :-) Ale na nově instalených widlích jsou vidět obě mechaniky a obě fungují. Na původním hardu je vidět jen mechanika jedna.. Měl jsem tu dnes toho servismana a ten nechápal taky.Jen pro úplnost,je mu tak 20 let,takže se asi učí za pochodu,i když tvrdí,že na to má školu..

Obrázek uživatele TheALuminium

To je opravdu dost zvláštní a nedává to smysl. A proč tedy nenecháte zapojení takové, kde Vám to správně funguje? Doopravdy teď nevím kde bych hledal chybu. To bych musel u toho sedět a koumat ...

Obrázek uživatele fivestar

Chápu,ale asi mi stejně nerozumíte.. Na jednom Pc dva harddisky,na každém windows XP a jen na jednom disku se objevují dvě mechaniky.. Takže jsem chtěl zjistit,čím to může být.Zapojením to není,když na jednom disku jsou vidět obě. Takže asi už jen Widlema. Každopádně i tak díky za váš čas... Teď mi zkrátka nezbývá nic jiného,než pomalu na té nové instalaci XP všechno nainstalit znova..Pak ten strej hadr formátovat a budu mít klid.. :))

Obrázek uživatele TheALuminium

Ale tohle jsem myslel :-) "správně zapojené" , jakože se Vám v tomto OS ukazují obě mechaniky. Možná, že i po přeinstalaci by se tam ta další zase ukázala, ale to ani sám PC neví :))


Poslat nový komentář
Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.
CAPTCHA
Toto je spamová ochrana. Prosím věnujte ji plnou pozornost.