Dell OptiPlex GX270

Dobrý den, mám počítač typu Dell OptiPlex GX270 a potřebuju poradit ohledně toho jak ho dostat do funkčního stavu. Sám si nedovedu pomoci tak prosím o pomoc. Jedná se o nepřímo specifikovatelný problém tak nevím kam se obráti. Problém je v tom že se mi nedaří nainstalovat XP, nelze najít disk, nevím jak se v Biosu dohrabat k řešení....Tak bych byl rád kdyby se to řešio nějak krok po kroku. Jsem viceméně lajk. Děkuji

Obrázek uživatele Tomáš Bohuněk

deska má Sata pevné disky a Win XP nemají drivery. buď si stáhni pro tvou základní desku driver na Sata a když systém začíná kopírování, píše ti "chcete instalovat zařízení scsi nebo raid? stiskni F6 a vlož disketu s ovladači a pak už systém disky uvidí... nebo v BIOSu u nastavení Sata vypni AHCI, resp přepni na IDE nebo native IDE nebo tak něco.. přijdeš sice o výhody Sata, ale pokud nehodláš PC používat jako server, nejspíš to ani nepoznáš.. každopádně pozdějiší přepnutí systému na AHCI bude vyžadovat přeinstalaci systému zase s použitím těch Sata driverů...

Obrázek uživatele Anonymní uživatel

No, ať v biosu hledám, jak hledám. Nikde tam to AHCI nemužu najít. Ani to Ide native...bios tam je verze A07

Obrázek uživatele Tomáš Bohuněk

možná by pomohly fotky BIOSu...

Obrázek uživatele Tomáš Bohuněk

bohužel odkazy z emailu nemá smysl zasílat, nezobrazí se nepřihlášenému uživateli (na tvůj email)... obrázky nahtaj buď sem jako přílohu, nebo na www.imageshack.us a hoď sem odkazy..

Obrázek uživatele Tomáš Bohuněk

na screenu 2 - když to posledná dáš enabled, pomůže to něco? co fotky jiných míst BIOSu? je možné, že to ale BIOS neumí, ono taky podle toho vypadá.. to jsou tyhle hotové sestavy typu OEM, jako třeba muj netbook Fujitsu...

Obrázek uživatele Anonymní uživatel

Tak jsem to zkusil nějak poměnit, ale zase nic. Akorát mi to hodilo novou hlášku.
Píše to o mezi pamět a stínování...Ten bios je nějaký divný, když to tam nejde nastavit, tak jak tam asi mám nahrát ten OS
http://img10.imageshack.us/i/fotografie75.jpg/

Obrázek uživatele Tomáš Bohuněk

no jak... počítá se s tím, že si dovedeš zavést patřičný ovladač sata disků přes disketu... respektive u těhle počítačů se počítá s tím, že si nikdy nebudeš systém instalovat... zkoušel jsi najít ten sata driver?

Obrázek uživatele Anonymní uživatel

No problém je že nemám disketovou mechaniku :-) zajistím si to a pak podám raport.
Jen bych potřeboval vědět, který ten ovladač tam hodit. tady je web na original ovladače. http://support.euro.dell.com/support/downloads/driverslist.aspx?c=cz&l=c...

Obrázek uživatele Tomáš Bohuněk

po pravdě jsem nic nenašel... chtělo by to zjistit, jaký je tam sata řadič a pak hledat ovladač konkrétně, ale u tohodle se těžko dohledá, jaký je tam řadič.. proto nesnášim OEMky.. jinak u nich se počítá, že když cokoliv potřebuješ, dáš to do servisu/necháš servisovat doma a zaplatíš si za to...

Obrázek uživatele Anonymní uživatel

Kde teda zjistím jaký mám ten SATA řadič?

Obrázek uživatele Tomáš Bohuněk

jedině ve specifikacích od výrobce, googlením všemožných kódů ze základní desky... ten řadič by, pokud neni v čipsetu, měl být ve formě malého čipu na desce, ale ty ho asi stejně nepoznáš.. takže pochybuju, že se ti to povede.. dell by ale mohl mít slušnou podporu - co takhle jim napsat?

Obrázek uživatele Anonymní uživatel
Obrázek uživatele Tomáš Bohuněk

nevyhodila ti jedinou užitečnou informaci... :(

Obrázek uživatele Anonymní uživatel

Pomůže vědět jaký mám třeba typ HD nebo kdybch tu hodil fotku střev pc kde mám co přečíst??

Obrázek uživatele Anonymní uživatel
Obrázek uživatele Anonymní uživatel

Teď jsem se dočetl, že z továrny to jde s HD 40GB IDE, tak proč se to snažíme mít zapnuté na SATA? když je IDE, ale nechápu proč to hlásí když to přeruší instalaci OS ID=0, sběrnice=0, na atapi (MBR)

Obrázek uživatele Tomáš Bohuněk

no podle těch fotek na to taky koukám... jsout am IDE disky... pak by ale systém neměl mít s disky problém..
takže... počítač fungoval a tys ho dostal nefunkční bez systému... disky jsi někde jinde zkoušel, že fungují? kabely taky? stálo by za zkoušku hodit jiný disk sem...

Obrázek uživatele Anonymní uživatel

Jako že ten disk mám zapojit do jiného pc nebo jiný disk do toho Dellu?

Obrázek uživatele Anonymní uživatel

To mám přendat ten disk z Dellu do jiného pc ,nebo dát jiný disk do Dellu

Obrázek uživatele Tomáš Bohuněk

nejlépe obojí - tenhle disk zkusit jinde, jestli je vůbec funkční, a jiný disk sem, jestli je diskový řadič funkční...

Obrázek uživatele Anonymní uživatel

tak když jsem zapojil HD z dellu na tento pc, tak to házelo chybu NTLDR(nebo podobně) nenalezen a to nešlo už nic dělat. Jen dookola restartovat. Když jsem dal do Dellu hd s tohoto pc, tak mi najelo okno jestli chci spustit v nouzovém režimu nebo ms-dos nebo v běžným způsobem, ale když jsem chtěl zapnout OS v běžném režimu. Najela jen černá obrazovaka a nic víc. to samé se stalo i když jsem HD vratil zpět do puvodního pc. Akorát když jsem zadal s běžném režimu, najelo načítání windows xp jako obvykle

Obrázek uživatele Michal Čížek

to vypadá, že je disk vpořádku, vyzkoušej jednu věc, která mi také občas pomohla, když byl problém s instalací: HDD z DELLu dej do jiného PC a udělej na něm instalaci systému, ale jen do prvního restartu, jakmile to bude chtít ten první restart, vypni PC a dej disk jako MASTER z5 do DELLu, měla by se rozběhnout instalace až do konce.


Poslat nový komentář
Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.
CAPTCHA
Toto je spamová ochrana. Prosím věnujte ji plnou pozornost.