Core Quad teploty 100 c (*VYŘEŠENO*)

Koupil jsem si od kámoše počítač a jen tak jsem spustil speedFan a lekl jsem se když jsem tam viděl Core1 98 core2 102 core3 99 core4 97 a to při 15% využitím. ak jsem počítač otevřel vyčistil od prachu zapnul a nic pořád to samé. Kámoš říkal že na to jel rok a nic se neděje ale já mám jiný pocit. Poradí mi někdo co to může snížit nebo je to normální? Mám počítač asi 2 roky a předtím jsem počítač neměl tak nemam tolik zkušeností :-(
Děkuji všem předem za radu

Obrázek uživatele Michal Čížek

Ahoj, byl sundaván chladič z CPU?

Obrázek uživatele Peca

To je jasný přehřátí cpu až z toho trotluje.
každopádně vyměnit pastu u chladiče na cpu, vyčistit pc.
Větrák na cpu se točí hodně nebo jak?
A jak vypadá skříň? Má nějaké odvětrávání? foto by se hodilo

Obrázek uživatele Valy

http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=63148 tuhle bednu mam a jsou tam dva větráky vpředu zdroj 550 v a jestě jeden vzadu nad zdrojem a obrovskej nahoře zkoušel jsem ten přídavnej v zadu otočit aby foukal do bedny malinko to kleslo cca 5stupňů a co se týče sundání chladiče z cpu tak já ho nesundaval :/

Obrázek uživatele Michal Čížek

Zjisti u kámoše a vyměn pastu

Obrázek uživatele Valy

No on sám si ho stavěl a dělal to prvně takže podle mne je to špatně udělaný a já to taky ještě nedělal je někde návod jak to provést a jakou pastu doporučujete? jinak moc dík. říkal jsem si že s tolika větrákama to bude v poho takže to asi bude fakt tou pastou co :)

Obrázek uživatele Peca

asi jo, koukni jestli kolik točí větrák v zátěži (třeba v tom everestu tu záložku vedle) a dej sem screen.
Potom šáhni na pasiv chladiče jestli je horký.
Co tam máš za chladič na procesoru?

Obrázek uživatele Valy

Nevim kde zjistit jakej tam je chladič procesoru

Obrázek uživatele Peca

Vyfoť vnitřek, jen tak to budeme vědět.
U toho grafu si musíš v preferences nastavit měření otáček ventilátoru cpu pro tuto záložku.

Obrázek uživatele Valy

Tak v preferenc pod větrákama mi nic nenabídne :/ je jinej prog.co to změří?

Obrázek uživatele Tomáš Bohuněk

Sahni na ten chladič.. Pokud to má 100°C, měl by jsi se řádně spálit :-) Nemá? Buď lže senzor (to by nebyl CPU Trhotting = brždění), nebo je pasta - teda spíš není :D

Obrázek uživatele Peca

Obyčejný boxový chladič. Nejlépe kdyby jsi si koupil nějaký lepší, ale budiž.

Kup si pastu Arctic Cooling MX2 a proveď dle manuálu pro instalaci CPU. Najdeš to buď v manuálu od jakékoli základní desky na socket 775, nebo je to myslím i v tom malým manuálu od CPU. Nebo na netu to taky někde najdeš.
Pootoč kolíčky, sundej chladič, vyčisti styčnou plochu nějakým technickým benzínem či něčím podobným. To samé i na CPU. Nanes pastu v množství cca velikosti střední hráškové kuličky doprostřed CPU. Potom natoč správně kolíčky, přilož chladič a stlač (zacvakni) ty kolíčky do kříže.
Je dobrý mít zespoda desky pod paticí procesoru nějakou podložku, aby se ti neprohýbala tolik deska. Tato skříň nemá průchod zespod, takže budeš muset vyndat desku, nebo to hold tam zacvaknout v bedně bez podložky (deska vydrží dost, ale nepřežeň to s tím tlakem).

Obrázek uživatele Valy

Tak jdu pro tu pastu co tam nejspíše není, snad to zvládnu :))

Obrázek uživatele Valy

Tak hotovo ,ještě otázečka,za jak dlouho po nanesení pasty můžu počítač zapnout? Necham ho zatim bejt dokud nikdo neodepíše :) nejdéle však do zítra :D

Obrázek uživatele Peca

Můžeš klidně hned...dobrý je to hnedka nějakou tu hodinu poškádlit. U MX2 je to myslím po cca 100hodin používání se nepatrně vylepší její vlastnosti, po řádném zajetí.

PS: jak vypadala ta původní pasta?

Obrázek uživatele Valy

Ok jdu na to snad jsem nic nepodělal :-(

Obrázek uživatele Valy

Tak všechna čest a velké díky tobě Peca moooooc dík max teplota je na 81 stupních.
Tak zjistil jsem že chladič nedoléhal ,byl totiž špatně nainstalován a pasty tam bylo tak na 55% procesoru a to ještě z bublinama. paráda alespoň jsem zase o něco zkušenější. Ještě jedno ti děkuji a samozřejmě všem ostatnim :))

Obrázek uživatele Peca

To už by odpovídalo box chladiči, sjeď si delší test a ať slouží.

Myslím, že je vyřešeno...

Obrázek uživatele Michal Čížek

Paráda, díkec Peca. :)) zamykám