BlackScreen Asus

Ahoj chtěl bzch se zeptat. Zhruba před měsícem a půl jsem skladal novy PC.
CPU: I5 6600K
MB: Asus z270-k Prime
RAM: 24GB DDR4 2133mhz HyperX Fury
GPU: EVGA GTX 1060 3GB SuperClocked
SSD: HyperX Fury 120GB
HDD: 1TB
PSU:Seasonic Knight 500W, po te co nešel obraz vyměnil jsem za Corsair VS650, problém nezmizel.
Vždy při zapnutí pc je prostě black screen, Ani BIOS nenaběhne proste furt no signal. Procesor jsem taktoval na 4.6GHz stabilně zhruba na 1.3V teploty kolem 50C na maximalni zatez.PC takto jel 2dny bez problemu. Potom jsem hral hru a zhruba po 3hodine mi to hodilo modrou smrt s kodem 0x000001 nebo něco takového. Restartoval jsem a zase modra smrt. Tak jsem si řekl že to třeba bute tím taktovaním tak jsem šel do biosu vse vratil na default nastavení a zapl. Zase modrá smrt se stejným kodem. Tak jsem to zapl v safe modu. Windows nabehl dostal jsem se na plochu ale zase po 5ti sekundách se pc kompletně vypnul. Tak jsem ho chtěl zapnout znova že přeinstaluji windowsi, ale nic černy monitor nic. Tak jsem zkusil zdroj na druhým pc a jel. Tak jsem si myslel třeba ten zdroj je slabý a už pomalu odchazí. Tak jsem obědnal novej zdroj Corsair VS650. Zapl jsem a zase nic. Tak jsem vyzkoušel jestli naběhne grafika na druhym pc. Naběhla bez problémů. Tak jsem se v tom nějak hrabal zkoušel zapnout bez ramek nic. zapl jsem jen s 1ram modulem ve 3. slotu (Postupně jsem zkoušel po slotu). Tak tedy ve 3. slotu naběhl ale jen se ukazalo logo ASUS a nic tak jsem zkusil zapnout se všema modulama. A zase nic. Nejedou ani USB Porty prostě furt černá obrazovka. Tak se ptám kde může být chyba? Vadná deska nebo mrtvý procesor z OC? Co mám vyměnit?

RESET CMOS jsem zkoušel.

Obrázek uživatele Tomáš Bohuněk

čau,

osobně bych to tipnul na grafiku, ale když jinde frčí...
V BIOSu ti komp nezamrzne?
Deska a procesor jsou poslední nevyměněné komponenty a u nich bohužel nejde bez vyzkoušení jinde říci, která za tím stojí. Každopádně zkus resetovat BIOS vyndáním baterky na deset minut - pc odpojené od proudu.

Obrázek uživatele Stiletos

Deska ti při startu ukazuje někde chybu ne diodou a kde je,pokud ti jede GPU i PSU v druhým kompu jak má tak chyba v CPU nebo MB,ještě bych zkusil zapojit v základu mimo case,jednou mě takhle rozesral komp vadnej HDD.(horší zdroj sis koupit nemohl)


Poslat nový komentář
Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.
CAPTCHA
Toto je spamová ochrana. Prosím věnujte ji plnou pozornost.