AMD Radeon HD 6310

Mám problém s novým notebookom a potrebovala by som poradit lebo na internete som konkrétny problém nenašla.
Kúpila som si tento notebook:
http://www.asus-shop.sk/katalog/asus-eee-pc/asus-eeepc-1215b-cerveny-e45...
Všade sa píše že by mal mať RAM 4GB ale keď ho zapnem tak aj v BIOS-e aj vo vlastnostiach počítača ukazuje len 2GB RAM. Keď som sa obrátila priamo na výrobcu ASUS, bolo mi povedané, že zvyšné 2GB RAM-ky si hneď pri zapnutí berie grafická karta AMD Radeon HD 6310, takže už ani v BIOS-e mi plné 4GB neukáže. mne sa však nezdá že by grafická karta mala brať toľko RAM-ky, rozoberať notebook nechcem, aj tak by som asi nevedela reálne pozrieť či tam vôbec tá RAM-ka je
mám ísť s tým do iného servisu alebo sa spoľahnúť na to, že výrobca má pravdu a nechce ma len tak odbiť?
ďakujem

Obrázek uživatele Michal Čížek

Ahoj, NTB má mít 4GB, stáhni si toto http://www.pcporadenstvi.cz/everest-home-edition , pak klikni na základní deska a tam je PAMĚT a SPD. Ukáže ti to jak velký a kolik je RAM modulů v NTB.

Obrázek uživatele Anonymní uživatel

mám stiahnutý program Sisoftware SANDRA, myslím že to je to isté. v tom mi ukazuje
pod záložkou Computer že total memory je 1,6GB DIMM DDR3 no a hneď pod tým pod záložkou Chipset že total memory je 2GB DIMM DDR3. Pri grafickej karte mi to píše označenie grafickej karty plus v zátvorke (373,2MB 667MHz), takže tvrdenie Asus reklamačného pracovníka že grafická karta má vlastne tie 2GB RAM-ky čo ja neviem nikde nájsť je asi hlúposť.
ďalej je asi nejaké čudné že nikde na interente neviem nájsť príspevky s podobným problémom, predsa nie som jediná čo má tento model notebooku a pochybujem že všetci sa zmierili s tým že tam tá 4GB RAM-ka nie je keď ju výrobca uvádza.

Obrázek uživatele Michal Čížek

tak dle toho výpisu to fakt ukazuje 2GB, zkus ještě ten everest

Obrázek uživatele Tomáš Bohuněk

Je fakt, že k HD6310 ASUS implicitně pojí 2GB z 4GB ram, byť je to zbytečné a nechápu to. Ve většině BIOSů jsem ani nenašel možnost to změnit.. ale u tebe se zdá, že máš opravdu jen 2GB ram..

Obrázek uživatele Anonymní uživatel

everest vyskúšaný s rovnakým výsledkom :( posielam im reklamačný formulár, nech sa s tým už zaoberajú oni, asi sama na nič iné neprídem. Ďakujem za pomoc, uvidíme čo povedia na reklamácii.


Poslat nový komentář
Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.
CAPTCHA
Toto je spamová ochrana. Prosím věnujte ji plnou pozornost.