Nastavení repeateru na routeru Netis WF2411D... (*VYŘEŠENO*)

Dobrý podvečer,

mám problém a budu moc rád, když mi poradíte. Dnes jsem si byl vyzvednout nový router Netis WF2411D, který chci ve svém pokoji využít jako repeater, protože tam signál sice dosáhne, ale není to žádná sláva. S tímto routerem jsem se tedy chtěl připojit k našemu domácímu ADSL routeru TP-LINK TD-W8951NB. Připojil jsem tedy Netis k napájení, LAN kabel jsem jedním koncem strčil do zásuvky LAN1 na routeru Netis a druhým koncem do počítače. Zakázal jsem dočasně Wi-Fi adaptér a povolil LAN. Do prohlížeče jsem podle návodu zadal 192.168.1.1, klepnul na Advanced, Wireless a jako Mode jsem dal REPEATER. Zvolil jsem Scan AP, zaškrtnul naši domácí síť, klepnul na Connect, zadal klíč a vše uložil tlačítkem Save. Zakázal jsem LAN a povolil Wi-Fi, abych vyzkoušel, jestli vše funguje. Nefungovalo. Počítač se automaticky začal připojovat k naši síti (ale už přes repeater), ale nepřipojil, u ikony signálu se stále točilo modré kolečko. To samé se dělo i v Android telefonu, kde to viselo u "Načítání adresy IP...". Mohli byste prosím poradit, jak to v Netisu (popř. v TP-LINKu) nastavit tak, aby vše fungovalo?

Děkuji za rady a nápady, Jakub Michálek.

Obrázek uživatele JakubMichalek

Vyřešeno.

Obrázek uživatele Tomáš Bohuněk

Ahoj,

jistě mnohé budoucí návštěvníky potěšíš když vysvětlíš jak jsi to dokázal. ;)

Obrázek uživatele JakubMichalek

Nevím, jestli by se to někomu chtělo řešit stejně složitou cestou jako mně, ale budiž :)) . Na ADSL router TP-LINK TD-W8951NB jsem napíchnul jeden svůj starý TP-LINK TL-WR702N v režimu routeru a v Netisu jsem jednoduše nastavil repeater právě na tento router a už to fičí jak má. Kde byl původně problém, jsem stále nezjistil, mohlo se jednat o špatně nastavený region, ale už se mi v tom nechce hrabat, i tak už jsem si to jednou málem rozhasil.

Obrázek uživatele Tomáš Bohuněk

Takže workaround, to je škoda.
Díky a měj se fajn!