asus wl-520gc problem s wifi

Zdravim Vas! Prosim potrebovalb yhc pomoct s nastavenim tohoto pristroje. Mam tam firmware dd-wrt.v24_micro_generic.bin S timto asus bych se potreboval napojit na wifi. Ta tatiz ma signal jenom na jedne casti panelaku, kde pracuju. Takze bych to chtel rozeslat po celym jednom patre. nejde mi to vubec nastavit. Ta sit na kterou se chcu prihlasit, ma zabezpeceni WAP firemni a TKIP, pak metoda autentizace EAP-PEAP s vnitrni autentizaci MSCHAPv2, dal se jeste zadavi prihlasovaci udaje - jmeno a heslo. Samozrejme vsechny udaje znam. K dispozici mam ty asusy 520gc dva. Bud bych to chtel udelat tak, ze bych se tim jednim napojil na wifi, pak by ses kabel do druhyho routeru a ten by nam to vysilal po patre. Spokojil bych se i s resenim, jenom ten signal wifiny jakoby zesilit a poslat po budove a pak se kazdej notebook na patre prihlasi pod udajema te puvodni wifiny. Byl by nekdo tak ochotnej apomohl mi s nastavenim, mozna i zmenit firmware, ale ten co mam, tak by mel byt hodne "naslapanej". Diky moc

Obrázek uživatele TheALuminium

Dobrý den,
bohužel moc jsem nepochopil co vlastně chcete udělat. Pokud chcete dál přenášet signál, tak se dá pomocí repeateru. Ta zařízení, o kterých píšete jsou "routery", které funkci repeater nemají, takže jsou v podstatě k ničemu.

Obrázek uživatele Tomáš Bohuněk

no něco takového by se vymyslet dalo ale musí to podporovat ty routery... nebo co to je, zatím jsem na ně nekoukal.. sítím nerozumím, ale jsem ochotný špekulovat :D

normálně vem jedno to "ápéčko" připoj k NTB kabelem a snaž se přes něj se připojit na net.. router nebo co to je musí být nastaven jako WiFi AP, tedy že přes WiFi bude hledat signál a přes kabel počítače.. když se takto připojíš, pokračuj dál - spoj routery kabelem a snaž se na ten druhej připojit NTBkem wifi.. musí bejt nastaven jako gateway, aby kabelem sosal signál a wifinou počítačům vysílal.. bude to chtít velký úsilí a nastavování bran a masek a všeho možnýho ale to já ti neporadím, to spíš někdo od poskytovatele internetu.. případně pokud se ozve někdo z kolegů.. jinak chápu, o co se snažíš ale myslím, že je to tak dost komplikované.. raději bych si někde centrálně udělal switch a z něj si kabelem vyvedl routery jako APčka do různých míst baráku (pokud je to větší prostor) a připojoval se na ně.. bohužel tam by asi bylo složitější nastavit přecházení mezi APčky, aby jsi se nemusel přepojovat..

fakt nevím, hovořím z teorie, třeba se chytne někdo zkušenější..


Poslat nový komentář
Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.
CAPTCHA
Toto je spamová ochrana. Prosím věnujte ji plnou pozornost.