Další veřejná přednáška o skládání hudby na PC

Avatar uživatele

Má další přednáška o skládání hudby proběhla 29.4.2009 v Praze v aule školy SPŠE Ječná 30. V podstatě nemám co bych napsal k obsahu, protože ten byl stejný jako na minulé přednášce. Výjimka se ale týkala nervozity, protože ta na mě tentokrát nedolehla a přednáška probíhala plynule bez třesoucího se hlasu a rukou =) .
Čekal jsem větší účast studentů této školy, ale přišlo jich pouze pár, dva profesoři a jedna profesorka. Hold asi dnes tato tématika skoro nikoho nezajímá, což je velká škoda.

prednaska

Samozřejmě jsem si jako vždy nechal čas na přípravu a vyzkoušení všeho, co bylo k přednášce potřeba.

prednaska

Měl jsem s sebou ten samý hardware jako na první prezentaci. Jiný nemám a hlavně tato kombinace je kvalitní a vcelku levná oproti jiným zařízením.

prednaska

Takže vše je připraveno a jdeme na věc. Ještě úsměv pro publikum =)

prednaska

Opět jsem začal popisováním hudebních zařízení od společnosti M-Audio. Fotky předního a zadního panelu zvukové karty jsem promítal přes data projektor na promítací tabuli a vysvětloval funkce kontrolérů, signalizačních diod aj.

prednaska

Poté jsem se přesunul k samotnému programu Reason a popisoval jeho části.

prednaska

Publikum bedlivě poslouchalo a pozorovalo co se na plátně děje.

prednaska

Na stolech si můžete všimnout reproduktorových bedýnek, které jsou připojené na bílé liště. Možná to vypadá trochu zvláštně, ale je to jediný způsob jak levně ozvučit takovou aulu, protože její akustika je velmi špatná a vzniká tam velmi silný dozvuk. S mými dvěma spolužáky Václavem Štěpánem a Honzou Nemazalem jsme pod vedením našeho profesora Ing. Jana Maťátka tento "projekt" sestavili během pár týdnů a výsledek byl velmi slušný. Hlas byl poté slyšet mnohem lépe a hudba zněla také dobře.
Ke konci jsem opět předvedl, jak je možné Reasona využít v kapele a hrál jsem na kytaru. Využil jsem svého spolužáka, který mě doprovodil na klávesy.

prednaska

Takže další přednáška je za mnou a rád bych po maturitě přednášel dále. Doufám, že bude od škol zájem.
A samozřejmě přikládám motto, i když dnes v trochu jiné formě a to výřez fotky z mého prezentačního trika =)

motto

Neoznámkováno

Obrázek uživatele MirekPluskal

Pěkný článek.Přeji vám mnoho dalších úspěchů a také dostatek posluchačů na vašich prezentacích.

Obrázek uživatele TheALuminium
[1252] Děkuji =)

Děkuji =)

Obrázek uživatele Jiří Moos
[1253] Grat

Moc pěkné... posluchačů bude určitě víc, kdybys zavítal k nám, tak bych na tebe šel ;-).

Jak kytara, tak zvukovka vypadají moc pěkně, musí se ti příjemně hrát. Můžeš prezentovat na blogu nějaké vystoupení? Rád bych si tě poslechl a myslím, že bych nebyl sám :-)

Přeji mnoho úspěchů a ať se ti daří skládání (ty poslední projekty, co jsem měl možnost poslechnout jsou už fakt hodně dobré)... a ty diváky no...

BTW ty fotky vypadají jako z reklamy na yogurt, to jsi ještě nějak upravoval nebo je to foťákem?

Obrázek uživatele Jiří Molnár

Dovolím si reagovat zatím za kolegu (ale jistě se také vyjádří):

Vystoupení u vás na škole rozhodně nemusí být problém. Od září totiž plánujeme roztáhnout síť přednášek i na jiné školy než jen v Karlových Varech a Praze (naše rodná města). Přednášky však již patří ke komerční službám našich stránek - musí se zaplatit doprava na místo, občerstvení a také práce na celé prezentaci. Cenové hranice budou vytyčeny ....no, již brzy! :-P

Co se týče fotografií: z reklamy na yogurt? :D Jak tě to napadlo? Dělal je pro nás, "náš snad budoucí stálý", profesionální fotograf. Mně osobně se jeho práce moc líbí, a samozřejmě jeho profesionální vybavení také.

Obrázek uživatele TheALuminium

Přesně jak napsal Jome, fotky dělal můj kamarád, který nás snad bude dále doprovázet s focením. Fotí velmi dobře a také má velmi slušnou výbavu.

Obrázek uživatele Jiří Moos

:-) To byl tak trochu vtip, české reklamy na yogurty vypadají až nereálně nádherně - yogurt je vždycky čisťounce bílý a kapičky rosy se třpití v zlatavém zapadajícím slunci... Tak na mě působily ty fotky, vyřiď mu, že fotí velice profesionálně.

Obrázek uživatele Ondřej Čepelák

Taky bych řekl, že je Al na těch fotkách až nereálně nádherný :-D

Obrázek uživatele David Ryvola

Nereálně?? AL je nádherný všude! :-D


Poslat nový komentář
Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.
CAPTCHA
Toto je spamová ochrana. Prosím věnujte ji plnou pozornost.