Conficker: Microsoft hledá programátora za 250 000$

Štítky:

money dolarMicrosoft vyhlásil lov na autora viru Conficker. Již podruhé v historii této společnosti se vyplácí za dopadení vývojáře jednoho z nejnebezpečnějších virů odměna. Prvně to byl autor Sasseru, teď to bude autor Confickeru, viru, který nedá spát mnoha lidem na světě.

<script type='text/javascript'></script>


A kolik že dělá ona částka za dopadení tvůrce geniálního viru? 250 000 amerických dolarů, což dělá přibližně 5 a půl milionů korun českých. A to je pěkná sumička za informaci.

Jak je vidno, Microsoftu došla trpělivost. A není se čemu divit, Conficker využívá jejich pochybení. Ač Microsoft vydal opravnou záplatku, stále mnoho počítačů je napadených, a šíření napadeným souborem Autorun.inf za pomocí flashek se stále rozrůstá.

A jak dopadnout autora Confickera?
Inu stop příliš není. Odhaduje se, že je původem odněkud z Ukrajiny (Conficker nenapadá ukrajinská PC), bude to zdatný programátor a znalec Windows (najít v aktualizaci chybu, ještě před uveřejněním, to je opravdu umění) a určitě brzy bude mít plno důvěrných informací. Tak hledejte přátelé, a až dostanete ty peníze na účet za informace vedoucí k dopadení tohoto vynalézavého človíčka, nezapomeňte se rozdělit… :)

Neoznámkováno

Obrázek uživatele MirekPluskal

Dobrý večer.Tak ta odměna je tedy přímo neskutečná(myslím přepočet na kč).Zásadní otázka ale zní,jak to udělat?Vy byste si na to troufnul?Nežádám vaše komplexní vyjádření,byla to jen malá otázka.Doufám,že jsem vás tímto neurazil.Zdraví,Mirek Pluskal.

Obrázek uživatele Ondřej Čepelák

Neurazil, to rozhodně ne. Troufl, netroufl. Jde tu o znalosti, které daleko převyšují ty mé. Najít "zdroj nákazy" znamená vystopování autora přes několikset serverů a bůhví jestli (pochybuji, že byl tak hloupý) vypuštěl vir ze svého PC. Je to záležitost opravdu těžká a téměř nemožná, kde hraje svou roli i štěstí a zda autor Confickera udělá nějakou tu chybu, podle které ho někdo najde.

Obrázek uživatele TheALuminium

Je to celkem "vtipné" hackeři, budou hledat hackera, protože nikdo jiný ho najít nemůže. Softwarová policie má podle mého jiné záležitosti a ani nevím jestli by na tohle měla a obyčejný uživatel nemá šanci. Jde o to, jaký měl autor známé/kamarády/příbuzné, kteří o tom vědí a byli by schopni ho prásknout za ty peníze. To je zas to, o čem mluví EXITUS, kde udělá/udělal autor viru chybu.

Obrázek uživatele Tomáš Bohuněk

ano tak jak žíká Al, nikdo jiný než hackeři ho asi nenajde.. ale s těmi kamarády, myslíš, že by se s timhle kamarádům svěřoval? každopádně pokud ano, tak musímít opravdu leální kamarády..
btw: jak dopad ten s tim Sasserem? byl dopaden? jaká byla odměna?

Obrázek uživatele Ondřej Čepelák

Ano, byl dopaden. Byl to, světě div se, 18-ti letý Němec, jestli si pamatuji dobře někde z Dolního Saska. Pamatuji se, že jsme o tom diskutovali o jedné hodině IT, kdy jsme řešili jeho vinu/nevinu. Určitě je zajímavé, že se poměrně rychle přiznal Německé policii, jenž dostala hlášku od Microsoftu (ten zase od člověka, co si přál zůstat v anonymitě).

Edit: Právě jsem si o tom vyhledal trochu víc a zjistil jsem takovou... úsměvnou informaci. Matka mladíka, jenž Sassera (mimochodem, také v tom slyšíte to Sasko? Náhoda?) naprogramoval vlastnila firmu, která odstraňovala škodlivý software z počítačů. Mladík se jí jen snažil sehnat klienty :)... Hodný to synek.

Obrázek uživatele Tomáš Bohuněk

A přesně tak to funguje nadále.. Antivirové firmy jsou živy z toho, že se musí prát s viry a co by to bylo za firmy, kdyby Viry nedokázaly zastavit? naprogramují vlastní, vcelku neškodný, vypusít jej, nakazí pár počítačů a pak jej svým programem dovolí někomu odstranit a reklama i klientela, žádající o kvalitní antivir je nasvětě..
každopárně dobře němčíkovi tak :D A kolikže dostal ten anonymní nálezce? Nejmenovala se náhodou ta maminky firma Sasser? :D

Obrázek uživatele Ondřej Čepelák

Odměna byla myslím že stejná ;)

Obrázek uživatele MirekPluskal
[943] Tak to...

Tak to tedy bylo velmi rychle vyřešeno.Jsem tím velice překvapený.Jen doufám,že se nevyskytne další podobný-Conficker.Měl jsem totiž z toho viru vážné obavy(myslím jeho sílu a rozsah).Takto si myslím,že bude na nějakou dobu,alespoň trochu klidněji pro uživatele....

Obrázek uživatele Tomáš Bohuněk

myslíš? vždyť autor Confickieru zatím dopaden nebyl, to byl autor Sasseru ;)
takže stále oči na stopkách :D

Obrázek uživatele Ondřej Čepelák

Bavili jsme se zde o autoru viru Sasser, který byl dopaden před čtyřmi roky a onen vir velice potrápil nemálo uživatelů. Bohužel Conficker je STÁLE ve hře....

Obrázek uživatele MirekPluskal

Omlouvám se,špatně jsem si přečetl komentáře.Takže,pozornost ohledně Confickera nadále trvá...


Poslat nový komentář
Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.
CAPTCHA
Toto je spamová ochrana. Prosím věnujte ji plnou pozornost.