Conesus a Huron

Může se to zdát jako nějaký nadpis příběhu o dvou starořeckých hrdinech, ale není to tak. Jedná se o dva nové produkty pocházející z továren AMD. Konkrétně se jedná o procesory, které by měli být konkurenty především Inteláckým procesorům Atom a Nano od firmy VIA. Tudíž použitelné především do notebooků a netbooků. Dají se ovšem využít do levných a úsporných PC. Proč AMD vůbec tvoří takovéto procesory? Odpověď je snadná. V oblasti levné výpočetní techniky je prozatím AMD v pozici outsidera za častěji nasazovanými Atomy. Tudíž stejně jako se jim podařil průlom v grafickém segmentu o totéž se snaží i nyní.

Bližší specifikace těchto procesorů nám prozatím nejsou známy, jediné co víme je, že se ze začátku bude jednat pouze o jednojádrové procesory s 1MB L2 cache a zabudovaný budou mít paměťový kontrolor pro paměti typu DDR2. Bohužel neznáme takty ani ceny těchto procerů. Pokud chce ale AMD průlom v tomto odvětví bude muset nasadit pro zákazníky velice slušivou cenovou politiku a především dobrý výkon. Jestli bude "útok" AMD úspěšný se uvidí již v prvním čtvrtletí příštího roku kdy mají tyto novinky vyjít.

Neoznámkováno

Obrázek uživatele TheALuminium

Pěkné, stručné - chválím ;-)

Obrázek uživatele Jiří Moos
[646] Kvalita

Bez zbytečných kudrlinek, všechny informace na jedné hromadě. Výstižné. Až budou známé další informace, prosím o doplnění článku.
Děkuji


Poslat nový komentář
Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.
CAPTCHA
Toto je spamová ochrana. Prosím věnujte ji plnou pozornost.