Čistíme dotykovou obrazovku

Čištění PC

<script type='text/javascript'></script>


Máte špinavou obrazovku svého smartphonu? Pravidelná péče v podobě čištění mobilního telefonu, tabletu, notebooku nebo jiného zařízení s dotykovým displejem je nezbytná nejen pro jejich údržbu, ale také pro zajištění dlouhé životnosti přístroje.

Na čištění dotykového displeje používejte pouze tkaninu z mikrovlákna, která je přímo určena na otírání těchto druhů obrazovek. Ostatní materiály by mohly obrazovku poškrábat, proto se při výběru vyhněte mikrovláknovým hadříkům se zapošitými okraji. Čistící ubrousek z mikrovlákna někdy najdete přímo v balení u elektronického zařízení, k dostání je samozřejmě také samostatně zhruba od 30 korun.

Postup správného čištění displeje:

  • Před zahájením očistného procesu zařízení vypněte. Obrazovku totiž není vhodné čistit, když je zrovna v provozu.

  • Vezměte si ubrousek z mikrovlákna a přejíždějte s ním po celé obrazovce jemnými krouživými pohyby. Tím se odstraní většina všech nečistot.

  • Jestliže nevidíte žádné skvrny nebo šmouhy, práce je hotová. V opačném případě navlhčete vodou kousek mikrovláknové tkaniny nebo obyčejného bavlněného hadříku a zopakujte čištění obrazovky krouživými pohyby. Některé typy čistících hadříků je třeba pokaždé mírně navlhčit, a proto si před čištěním nejprve pečlivě přečtěte návod a vždy postupujte podle pokynů uvedených u konkrétního druhu látky.

  • Opět obrazovku přetřete hadříkem z mikrovlákna, tentokráte suchým, a displej vyleštěte. Pokud je na displeji ještě jakákoliv sebemenší vlhkost, zařízení nechejte uschnout na vzduchu. Obrazovka by nyní měla být důkladně vyčištěná.

  • Abyste byli připraveni na další čištění obrazovky, hadřík z mikrovlákna ponořte do teplé mýdlové vody a několikrát jej propláchněte. Látku nemačkejte, pouze ji pověste na šňůru a nechejte na vzduchu usušit. Pokud spěcháte, hadřík můžete vyfoukat fénem.

Průměr: 3.3 (3 votes)


Poslat nový komentář
Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.
CAPTCHA
Toto je spamová ochrana. Prosím věnujte ji plnou pozornost.