Blesková rada: Vypalovací software nenalezl vypalovačku

Avatar uživatele

Nejen při stavbě PC narazíme na nějaký ten problém: ať už sw, nebo hw, vždycky se něco najde. A člověk stráví hodiny hledáním, zkoušením a přemýšlením, jak kolikrát úplnou banalitku opravit.

Navíc některé "seky" se při stavbě a přeinstalacích opakují a člověk si pak třeba i vzpomene, že už někdy něco takového řešil. A najednou už neví, kde to rychle najít. Loví tak v historii a prochází znova a znova všechna vlákna ve fórech, než to najde. No a tak mne napadlo, když narazím na nějaký takový problémek v praxi, jej právě zde, na svém PCP blogu, v krátkosti zapsat a podělit se o řešení i s ostatními...

OS: WIN 7 64bit
Problém: Instaloval jsem můj oblíbený vypalovací sw CDBurnerXP a když jsem chtěl vyzkoušet funkčnost vypalovačky narazil na zajímavý problém. Vypalovací sw prostě nedetekoval DVDRW mechaniku a nahlásil, že nemá čím vypalovat. Zkusil jsem tedy nainstalovat jiné vypalovací programy a výsledek byl stejný.

Řešení: Chyba je v nastavení BIOSu. Vypalovačka pro většinu programů (hlavně těch free) musí být v režimu IDE a nikoli AHCI. Takže stačí tuhle hodnotu přehodit v nastavení BIOSu a znova nabootovat systém (pokud Váš BIOS neumožňuje toto přenastavení pro jednotlivé SATA porty nebo jejich skupiny, nejspíše se nevyhnete reinstalaci OS).

Na závěr je ještě potřebovat aktualizovat změny v hardwaru. Spusťte tedy Správce zařízení a klikněte na "Vyhledat změny v hardwaru", restartujte PC a vše by nyní mělo být v pořádku.

Průměr: 3 (12 votes)

Obrázek uživatele Anonymní uživatel

Dobrý den,
to co jste napsal nahoře tak mi nefunguje změnil jsem z AHCI mode na IDE mode a reinstaloval windowsy a stejně mi to nejde. Mám windows 7 64bit. Nevím proč mi to nefunguje ?

Děkuji

Obrázek uživatele danhill

Dobrý den,
omlouvám se za opožděnou reakci.Povedlo se Vám na to přijít?
Aktualizoval jste změny HW? ... Máte možnost vyzkoušet jinou mechaniku?


Poslat nový komentář
Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.
CAPTCHA
Toto je spamová ochrana. Prosím věnujte ji plnou pozornost.