Angličané nelení: 14 nových center proti kyberločinu

DNA

<script type='text/javascript'></script>


Velká Británie chce bojovat proti kybernetickému terorismu novými výzkumnými centry, které budou sídlit na významných univerzitách.

Historicky první britské výzkumné centrum pro kybernetickou bezpečnost odhalí Ben Gummer, nedávno jmenovaný ministr pro boj se záškodnickou činností. Středisko bude umístěno ve Skotsku na Univerzitě v Edinburghu a bude prvním z celkem čtrnácti středisek, které se budou postupně zprovozňovat napříč univerzitami ve Spojeném království Velké Británie a Severního Irska, včetně univerzit Cambridge a Oxford.

Výzkumná centra se budou specializovat na vývoj nejnovějších technik počítačové bezpečnosti. Díky nim bude Anglie lépe schopna odolat jakékoliv počítačové hrozbě, jako jsou kybernetické útoky iniciované teroristy nebo vládními organizacemi. „Kybernetická bezpečnost a ochrana osobních údajů jsou nezbytnou součástí moderních technologií, které používáme každý den," uvádí profesor Edinburské univerzity David Aspinall. Pro zajištění správné funkčnosti je proto důležité dbát na adekvátní zabezpečení virtuální infrastruktury. S novými výzkumnými centry bude digitální svět pro všechny o něco bezpečnější.

Jeden z nedávných závažných kyberútoků se uskutečnil při posledních prezidentských volbách ve Spojených státech amerických. Ruští hackeři se snažili nabourat do hlasovacího systému, aby ovlivnili výsledek voleb ve prospěch republikánského kandidáta Donalda Trumpa, který nakonec stejně vyhrál. Anglie se chce podobným hrozbám vyhnout zmíněným posílením bezpečnosti na technologické úrovni.

Průměr: 4.5 (2 votes)


Poslat nový komentář
Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.
CAPTCHA
Toto je spamová ochrana. Prosím věnujte ji plnou pozornost.