Aktivujte si skryté funkce ve Windows 7/Vista

Avatar uživatele

Setkávám se poslední dobou se články, které prezentují skrytou funkci ve Windows Seven (i Vista), tzv. GodMode. Málokterý článek však ukazuje, že GodMode (božský mód) není jedinou skrytou funkcí, kterou může uživatel využít. Ve svém článku vám samozřejmě GodMode představím a ukáži i ostatní funkce, které si budete moci sami na svých Windows vyzkoušet.

Nejprve trochu upřesním pojem "skryté" funkce: nejedná se přímo o nějaké utajené schopnosti vašeho systému. Jen dosáhneme toho, že určitá nastavení, která bychom jinak složitě hledali, se nám "vyselektují" do konkrétních souborů a umožní nám tak flexibilnější ovládání.

Typický příklad: GodMode
Na první pohled se může zdát, že tento mód odkrývá skutečná zákoutí systému. Ve skutečnosti se však po bližším prozkoumání před námi otevře ovládací panel, který je však precizně rozčleněn do jednotlivých kategorií, což může pomoci jak profesionálům, tak běžným uživatelům počítače při hledání jednotlivých nastavení.


GodMode


GodMode

Návod: jak na to?
Na libovolném místě ve vašem počítači (například na ploše) si vytvořte novou prázdnou složku (CTRL + SHIFT + N, nebo pravé tlačítko myši → Nový → Složka). Jako její název vložte (v případě GodMode) "GodMode.{ED7BA470-8E54-465E-825C-99712043E01C}" (bez uvozovek). Složka po potvrzení okamžitě změní ikonu, svůj název a především svou funkci.

Pokud rozebereme aktivační příkaz – skládá se z názvu (GodMode), z tečky (oddělující název od kódové části příkazu) a samotný kód uzavřený ve složených závorkách. Část pro název můžeme samozřejmě nahradit vlastním výrazem, například: "Moje nastavení.{ED7BA470-8E54-465E-825C-99712043E01C}" (bez uvozovek).

GodMode

Další příklady: Akce, obnova, záloha, čtečka...
"Aktivace" ostatních módů se provádí úplně shodným způsobem, jako výše zmíněný GodMode, jen s tím rozdílem, že každý mód má svůj vlastní kód (písmena ve složených závorkách). Na přiloženém screenshotu se můžete podívat, jaké se mně dle dostupných zdrojů podařilo vytvořit.


GodMode

Jako zdroj kódů za sebe doporučuji stránky MSDN: http://msdn.microsoft.com/en-us/library/ee330741%28VS.85%29.aspx

Neoznámkováno


Poslat nový komentář
Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.
CAPTCHA
Toto je spamová ochrana. Prosím věnujte ji plnou pozornost.