Advanced SystemCare: Snadná údržba počítače se vším všudy

IOBIT logoDnes existuje mnoho nástrojů na udržení počítače stabilním, svižným atp. Mnoho z těch kvalitních je však placených a z těch volně dostupných svou práci spolehlivě odvede jen hrstka. Tomu je však konec s Advanced SystemCare – freeware programem, který svou práci splní doslova na jedničku...

<script type='text/javascript'></script>


Jedná se opět o jeden z užitečných programů, který uživatelům zpříjemňuje život tím, že se stará o údržbu, stabilitu a bezpečnost systému. Zároveň v sobě také zahrnuje účinné utility, které umožňují například uvolnění RAM paměti, čištění disku a mnoho dalšího. V placené verzi tento program nabízí ještě více.

Lehkost, stručnost a jednoduchost

Po spuštění programu vás uvítá příjemné a moderně vypadající prostředí, v němž je orientace velmi snadná; v úvodu jsme informováni o tom, v jaké verzi máme program nainstalovaný, kdy byl proveden poslední sken a jeho statistiky.

Advanced SystemCare

Přejdeme-li o krok dále (na Denní údržbu), dostaneme se do sekce pro nás stěžejní; zde totiž nastavujeme a spouštíme sken počítače. Ten se skládá z Odstraňovače spywaru, Opraváře registru, Čističe soukromý (historie procházení internetových stránek apod.) a Odstraňovače zbytečností (smazání zbytečných souborů a obnova místa na disku). Pokud nechcete něco zvlášť extra nastavovat (v položce nastavení si můžete jednotlivé služby nastavit podrobněji), stačí jen stisknout Sken a program začne pracovat.

Advanced SystemCare

Advanced SystemCare
Podrobnější nastavení Denní údržby

Po jeho dokončení vám nic nebrání v postupu o krok dále - na Diagnózu systému. Ta se skládá z Optimalizátoru systému, Analyzátoru ochrany a Defragmentátoru disku (v položce nastavení si můžete zkonkretizovat optimalizaci a defragmentaci )

Advanced SystemCare

Advanced SystemCare
Podrobnější nastavení Diagnózy systému

Užitečné utilitky se hodí

Jak jsem se již zmínil v úvodu, tento program v sobě obsahuje také velmi užitečné systémové utility. Ty jsou rozdělené do tří skupin: Seřízení, Bezpečnost a Nástroje správce.

Seřízení
V této sekci se nachází aplikace, jejichž úkolem je určitým způsobem udržet váš systém optimalizovaný, čistý apod.
Jedná se o:

 • Čistič disku - vyčištění disku od zbytečných a nepotřebných souborů.

Advanced SystemCare

 • Disk doktor – oskenuje váš disk a pokusí se najít případné chyby. V případě, že nějaké najde, navrhne vám restart systému, aby je mohl odstranit.

Advanced SystemCare

 • File Shreder – když vysypete koš nebo vymažete své dokumenty, stále je možné je pomocí různých programů vyhledat a obnovit. Tomu však zabraňuje File Shreder; pokud vymažete svá data přes tuto aplikaci, nebude je již možné obnovit (vhodné pokud za sebou nechcete zanechávat stopy).

Advanced SystemCare

 • Game Booster – šikovná věcička zejména pro hráče náročných počítačových her. Tento nástroj totiž vypne veškeré zbytečné služby, programy na pozadí a uvolní RAM. Tím si tak můžete vychutnat herní prostředí o něco plynuleji (je znát především na méně výkonných počítačích).

Advanced SystemCare

 • Internet Booster – dosti podobný jako Game Booster, jen se zaměřuje na oblast internetového prohlížeče.

Advanced SystemCare

 • IObit Security – obdoba antivirového programu. Je velmi jednoduchý a přehledný, přesto si ale myslím, že se nemůže rovnat dnes volně dostupným jedničkám, jako je kupříkladu Avast!, Avira, Microsoft Security Essentials aj.

Advanced SystemCare

 • Smart Defrag – defragmentace disku pro stabilitu systému

Advanced SystemCare

 • Defragmentátor registru - úklid a setřídění registrů pro rychlejší chod systému.

Advanced SystemCare

 • Opravář zástupců – najde zbytky smazaných zástupců, vy je pak můžete odstranit a zbavit se tak dalšího balastu.

Advanced SystemCare

 • Smart RAM - rychlé uvolnění RAM paměti pro jakékoliv účely.

Advanced SystemCare

Bezpečnost

Pod pojmem bezpečnost si představíme ochranu proti virům, malwaru atp. Zde je však význam vázán na systém - tedy hlavně o zachování bezpečnosti systému jako takového. Najdeme zde:

 • Zálohovač ovladačů – všechny nainstalované ovladače ve vašem počítači si můžete jednoduše zálohovat pro různé potřeby do budoucna.

Advanced SystemCare

 • Asistent bezpečnosti IE – zde si můžete nastavit doplňky a různá další vylepšení, jež máte nainstalované ve svém Internet Exploreru.

Advanced SystemCare

 • Záloha celého systému – vcelku jasná záležitost; záloha systému coby způsob ochrany před případnou ztrátou dat. Nemáte-li, doporučuji provést.

Advanced SystemCare

 • Systém ochrany souborů – kontrola digitálních podpisů systémových souborů a jejich obnova (je vyžadováno originální instalační CD/DVD Windows).

Advanced SystemCare

Nástroje správce

Mezi nástroje správce patří také velmi praktické věci:

 • Automatické vypnutí počítače – jednoduše zadáte čas a počítač se dle vašeho přání restartuje, nebo úplně vypne.

Advanced SystemCare

 • Vyhlédávač duplikátů – vyhledá ve vašem systému zdvojené soubory, jež jsou povětšinou zbytečné.

Advanced SystemCare

 • Správa kontext menu – zde můžete například podrobně procházet registry vašeho systému (jako vždy doporučuji s rozvahou a rozmyslem).

Advanced SystemCare

 • Průzkumník disku – najde ve vašem systému velké soubory, které pak můžete smazat, přesunout apod. (užitečné např. pro rychlé získání volného místa).

Advanced SystemCare

 • Centrum obnovy – všechny změny, které jste pomocí Advanced SystémCare provedli, můžete vrátit zpět právě díky tomuto nástroji. Máte zde možnost také vytvořit bod obnovení celého vašeho systému.

Advanced SystemCare

 • IObit Uninstaler - velmi pěkně zpracovaný odinstalátor, který programy rozdělí například podle častého používání, velikosti apod.

Advanced SystemCare

 • Správa spouštění - nastavení spouštění aplikací po spuštění systému – obdoba utility msconfig.

Advanced SystemCare

 • Systémové informace - shrnutí základních periferií vašeho počítače (operační systém, procesor, základní deska, disk, grafická karta, operační paměť, síťová karta a ostatní).

Advanced SystemCare

 • Správa Windows – pěkně udělaný správce úloh. Můžete zde ovládat vaše procesy, služby atp.

Advanced SystemCare

Turbo Boost – rychlost není nikdy dost velká :)

Jak jste si jistě mohli povšimnout, ve spodní části programu se nachází ikonka Turbo Boost. Tento šikovný nástroj slouží ke kompletnímu zrychlení vašeho počítače a musím říci, že se mu to doopravdy daří. Dočasně vypne nepotřebné aplikace a služby běžící na pozadí, vyčistí paměť a zintenzivní výkon procesoru. Pracujete-li tak s mnoha aplikacemi najednou, přičemž potřebujete být zároveň svižní, je pro vás tato služba velmi cenná.

Advanced SystemCare

Shrnutí

Řekl bych, že dlouhosáhlé proslovy na závěr zde nebudou potřeba. Jak můžete vidět, Advanced SystemCare nabízí opravdu mnoho možností, co se týče celkové údržby operačního systému a nejen toho. Přitom si zachovává ladnost, jednoduchost a především účinnost. Doporučuji si jej projít celý a přizpůsobit obrazu svému – koneckonců, díky českému jazyku to není žádný problém. Zaujal-li vás, můžete stahovat přímo z našich stránek.

Průměr: 4.1 (16 votes)

Obrázek uživatele MirekPluskal

prográmek,sám ho používám už asi 1měsíc.Na free verzi je to velice spolehlivý prográmek.Doporučuji všem uživatelům.

Obrázek uživatele Malignus

Můžu se zeptat jak moc je dobrý v porovnání s TuneUp Utilities 2009?

Obrázek uživatele Tomáš Bohuněk

můj osobní názor je vyhýbat se těmto programům.. často nadělají více škody, než užitku..

největším nepřítelem rychlosti systému je cache a náhledy souborů.. jenže pokud v těch souborech hledám denně, nebo části z nich, má smysl cache mazat, když ji každý den určitou částí zase naplním? spíš mě pak štve, že se mi smažou náhledy i toho, čeho nechci, aby se mazaly.. zbytek jsou jen minoritní operace, bez kterých se systém obejde.. ale z méhho uživání také vyplývá, že jednou za rok mě okolnosti donutí přeinstalovat systém, čímž se problému zbavím a programy nepotřebuji... někdo to možná vidí jinak..
pro mého dědu je hodinové koukání na program, jak každý den čistí počítač, něco jako koníček.. je už v důchodu, takže tohle je jedna z věcí, které ho baví... rychlost systému však neodpovídá tomu, jak je "čistý" :)

když člověk vysloveně nešílí a udržuje si pořádek, nepotřebuje programy.. kterým navíc nevěřm ani jejich původ..

Obrázek uživatele TheALuminium

Rozhodně se PC nezpomalí jen kvůli spoustě souborů ze softwarové cache. Čištěním registrů se také dal PC rapidně zrychlit, ale to bylo v dobách Windows XP. W7 už je na tom mnohem lépe, ale stále jsou tu další možnosti zaneřádění jako je především malware. Člověk rozhodně nemusí šílet proto, aby se mu takový nepořádek v PC udělal a například defragmentace je další skvělá funkce na zrychlení operačního systému. Přeinstalace operačního systému je pro hojnou většinu počítačových uživatelů stále velký problém, a navíc je to doopravdy zbytečné. Pokud si budete udržet pořádek tak, jak o tom na našich stránkách píšeme, tak to rozhodně potřebovat nebudete. Tento prográmek mě zaujal hlavně tím, že má v sobě mnoho funkcí. Nepoužívám ho ale proto, že jsem zvyklý na čistící software od firmy Piriform a WinASO. Mohu ho ale doporučit všem, kteří chtějí jednu čistící aplikace na vše.

Obrázek uživatele Tomáš Bohuněk

W7 už jsou natolik soběstačné, že se o sebe postarají :) defragmentátor mají interní, zálohování mají velmi vydařené, celkově je to povedený systém.. rozhodně proti předchůdcům..

neříkám, že ty programy nejsou dobré, to vůbec, ale často tyhle programy napáchají více škody, než užitku.. a jak říkám, mě se to přeinstalování nevyhne, tedy spíše, že první počítač jsem měl před 8 lety a ten se opravdu zpomaloval a hltil a vyčištění CCleanerem bylo jako spása.. tam jsem celé 4 roky systém nepřeinstalovával.. pak ale před 4mi lety přišel nový komp a ten bylo do pul roku nutno přeinstalovat, protože odinstalace tiskárny ssebou vzala i systém.. pak byla shodou náhod několikrát zaviněná reinstalace tím, že jsem smazal, co jsem neměl (jednou to udělal i CCleaner).. před rokem jsem se dostal k W7, které už za sebou mají druhou instalaci, protože mi tam, teď už nevím co, začlo zlobit..

a já očekávám, že problémy se budou objevovat, protože já často experimentuji a tím riskuji, že zapříčiním problém, který zase nepůjde opravit jinak, než začít znovu.. možná proto se žádný můj systém nedožije dne, kdy by byl přehlcen.. tím spíš, když počítač zapnu a než se spustí, stihnu se po příchodu ze školy převlíct, najíst, vybalit batoh a dát nabít netbook.. pak k němu sednu, spustím 5 pro mě základních aplikací (Opera, ICQ, WinAmp, Blender, Průzkumník) a ty od té chvíle nevypnu.. na nic už pak nečekám, přepínám mezi nimi a pracují ihned a rychle.. nepotřebuji program vypnout, abych se pak vztekal kvůli pomalému startu.. nepotřebuji to ani pro uvolnění RAM, protože mám poměrně optimistických 6GB.. systém běhá tak rychle, jak jsem schopen s ním pracovat a je stabilní :) možná proto a pro dřívější negativní zkušenosti s programy, které "to dělají za mě", se jim raději vyhýbám ;) vždycky jsem byl jiný :D

Obrázek uživatele TheALuminium

Naprosto zbytečný komentář ;-)

Obrázek uživatele spira

Dobrý den,jsem laik přes PC a při nainst.Advan.syst.C6 při hraní her v Multipl. mě po určité době vyhodí ze serveru.(před instal to nedělalo) Potřebuji poradit kde a čím systém Care 6 dočasně po dobu připojení na Multipl.vypnout,aby po dobu hry tuto l,tuto neovlivňoval. V Nastavení jsem to nenašel.(U systemu Care 5 to prvést šlo přímo na hlavní stránce vypn./zapn. a ikonka na spodní liště se červeně zatrhla.)Děkuji.


Poslat nový komentář
Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.
CAPTCHA
Toto je spamová ochrana. Prosím věnujte ji plnou pozornost.