Acer představuje své turbo počítače

Štítky:

Aspire PredatorPo menší časové odmlce jsme opět tady, abychom vám ukázali, co se děje nového ve světě počítačů. Na paškál jsem si vzal nově představená herní "děla" od Aceru. Pojďme se jim tedy blíže podívat na zoubek.

<script type='text/javascript'></script>


Aspire Predator
Aspire PredatorTakovýto název dostala tato série herních počítačů. Společnost Acer se snažila zaujmout nejen vysokým výkonem, ale poměrně zajímavým designem, u kterého na první pohled většina lidí řekne, že se jedná skutečně o "dělo". Jak jsem se již zmínil, pod kapotou tohoto nadupaného stroje se skrývá vysoký výkon, a opravdu je tomu tak. Tyto počítače užívají zatím nejvýkonnější Intel Core 2 Extreme se čtyřmi jádry s možností přetaktování, jejich operační paměť se vyšplhala až na 8GB, čistý a jasný obraz nám mohou zajistit grafické karty od Nvidie - GeForce 9600GT, GeForce 9800GTX a nebo GeForce 9800GX2.
Aspire PredatorToto všechno je uloženo na desce nForce 780i. Celý tento výkon by měl pohánět zdroj o 750W.

Pevné disky mohou být až čtyři (samozřejmě SATA), a máte možnost výběru od klasických 500GB 7200rpm modelů až po VelociRaptory od WD s možností zapojení pole RAID. Klávesnice a myši budou od Logitechu, ale konkrétní typy zatím nebyly určeny.

ACER PCPo vysunutí předního panelu uvidíme Blu-ray mechaniku s krytem na pevné disky s možností jejich rychlé výměny (tzv. hot swap funkce). Samotné čelo skříně pak kryjí USB výstupy se čtečkou paměťových karet a výstup pro sluchátka a mikrofon.

Doporučovaný operační systém je Windows Vista, ovšem je na samotném uživateli, ve kterém prostředí se cítí lépe. Cenu těchto miláčků si Acer zatím nechává pro sebe. Ale co si budeme namlouvat, levní bohužel nebudou .. :(

Neoznámkováno

Obrázek uživatele Jiří Molnár

Skutečně velice zajímavá sestava, ovšem by mě zajímalo, kdo si ji z "běžných" smrtelníků bude moci dovolit...
Doporučovaný systém je Windows Vista!
Ano, a samozřejmě v libovolné distribuci. XP v tomto případě nepřipadá v úvahu, vzhledem k využití obsažené paměti RAM. Zajímalo by mě, jak na tom bude asi LINUX. Vše jistě bude záviset na přítomnosti kompatibilních ovladačů. Uvidíme, zda budou nějaké testy k dispozici ...

Obrázek uživatele Tomáš Bohuněk

tak kdo si todel pořídí, to může bejt jen magor!! zaprvně už výrobce Acer je kšunt, je to levnej nicmoc výrobce, i když tento jeho design vypadá dobře, možná i výborně..
pod kapotou to ale taky neni žádnej zázrak, Intel C2E je sice hvězda mezi procesory, ale platforma chipsetů a celkové výkonnosti je lepší spíše AMD, ale toodle je ještě napováženou, na to se nedá nic říct, ramky, to je taky docela luxus, ale já nevidim jakejkoliv důvod, proč víc než 4GB paměti, navíc kdo ví co tam bude, jesi nějaký DDR2 533MHz.. a co deska?? tu radči ani neřeknou.. a pak už je to jen hnus: grafika od nVIDIE.. nepopírám, že je dobrá, ale neni to zrovan nic povedeného, nVIDIE jen neustále taktuje staré jádro G90 a nic nového tam neni, navíc ten sendvičovej GX2 je totálně špatnej, lepší by bylo GTX 2x ve SLI, než toto, má to šílenej odběr a výkon je o pár % vyšší než u 8800 a cena, ta je taky o pár tisíc vyšší.. jaký to nepoměr, lepší by bylo počkat alespoň na nové grafiky s jádrem GT200 (krycí název TEGRA), jejichž výkon nemá bejt taky nijak závratnej, a nebo ještě lépe na nové ATI Radeon HD 48** (tipovaný název) s novýmy jádry RV770, které mají byt v single konfiguraci o 10% výkonnější než 9800GX2 a co teprve 2x 48** X2 v CrossFireX?? to by mělo bejt o 400% výkonn+jší než soušasná 9800GX2 a HD 48** by měla bejt ještě levnější, než 9800GT..
Disky by se do takovýho děla hodily spíš už 10 000rpm, blu-ray vypalovačku hodnotim pozitivně, zdroj je až moc silenj, ale vzhledem k tomu, že 9800GX2 má TDP skoro 400W to asi jinak nepude, ale záleží aby tam byl dobrej zdroj a ne EuroCase.. panel a celá skříň taky vypadá ksvět, takže mole hodnocení sestavy je 8/10, je to moc uchvátaný, počkal bych bejt jima na nový grafiky a pak bych stavěl dělo... :)
co si o tom myslíte?

Obrázek uživatele TheALuminium

To co píšeš je sice hezký, ale spoustu věcí nemáš podložených například píšeš o grafice GX2, která je prý dost na nic. Zkus si najít testy a uvidíš, že má nejvyšší výkon když pomineme cenu. Sice jsou to taktované G90, ale GX2 dvouprocesorová už má něco do sebe to samé X2 od ATI.

Obrázek uživatele Tomáš Bohuněk

Ano, máš pravdu Ali, ale když se na to líp podiváš, tak 8800GTX v Dual SLI má s nižší spotřebou vyšší výkony, přihodil bych graf, ale nejde to sem nahrát nijak..
navíc ty "sendviče" GX2 je totální katastrofa, takže už se v příštích dvoujádrech nevyskytnou, blbě se chladí, a výkonem taky nehýří, za tu cenu.. a co toho sežerou??!


Poslat nový komentář
Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.
CAPTCHA
Toto je spamová ochrana. Prosím věnujte ji plnou pozornost.