7 milionů Američanů ročně loví mobil ze záchodu. Je to normální?

Muž sedící na WC

Vyřešila by to přeškrtnutá cedulka s člověkem sedícím na záchodě a hrajícím si se svým smartphonem? Asi těžko, že? A jak je možné, že se tohle stane právě tak velkému počtu lidí jen v USA?

Někdo řekne, že to může být náhoda nebo nešikovnost. Tak samozřejmě – stát se to může každému. I u nás v ČR se jistě takové úsměvné momenty též stávají, o tom žádná. Ale u nás by to vědce asi nenutila zkoumat problém více do hloubky.

Za to američtí profesoři dali „záchodovému problému“ seriózní punc vědeckého zkoumání. Dali hlavy dohromady a zjistili 2 následující příčiny, proč může nás drahocenný mobil až tak příliš snadno skončit na dně WC.

  • Telefon nepouštíme celou dobu z naší „silné“ ruky – to znamená, že ve fázi splachování/úprav oblečení se snažíme zároveň s danou činností podvědomě držet telefon v naší primární ruce (levák v levé, pravák v pravé). A tím pádem vzniká velké riziko upuštění telefonu.

  • Telefon si na záchodě přendáme do naší „slabší“ ruky – ne, to opravdu nemyslíme jako vtip. Když už dle amerických vědců si tedy přendá mobilní přístroj ze své „silnější ruky“ na tu chvilku do své „slabší“ ruky, tak tím prý hrozí ještě větší pravděpodobnost splnění katastrofického scénáře. 

Nevíme, co je víc zarážející zjištění – jestli to, že zkoumání tohoto jevu došla až takhle daleko, nebo to, že se přišlo na tyto 2 pádné argumenty, proč se vyvarovat hraní her či prohlížení Facebooku při návštěvě WC.

A na závěr pár zajímavých faktů ohledně netradičního spojení WC vs. moderní technologie.

Víte, že?

#1

…klávesnice od PC obsahuje o 200x více bakterie než toaletní prkénko?

#2

…čím víc má smartphone funkcí, tím víc se prodlužuje délka pobytu na WC

#3

… v Afghánistánu má 90 % populace TV, ale přístup ke splachovacím toaletám má je 7 % obyvatelstva.

Průměr: 4 (1)

Obrázek uživatele MirekPluskal

Inu,Američané mají asi dobré odpadní potrubí a dost peněz na nový mobil!!


Poslat nový komentář
Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.
CAPTCHA
Toto je spamová ochrana. Prosím věnujte ji plnou pozornost.
Security question, designed to stop automated spam bots