#5 věcí o Nintendo Switch, které musíte vědět před nákupem

DNA

<script type='text/javascript'></script>


Nintendo Switch je hybridní herní konzole pro domácí i cestovní použití, která vtrhla na trh v říjnu loňského roku. V českých obchodech se prodává od cca 8 790 korun, což není malá částka. Má smysl si Switch koupit? Pro nezasvěcené jedince jsme připravili výčet vlastností, které je dobré vědět, ještě než si konzoli pořídíte.

 #1 Multifunkčnost 

Nintendo Switch toho umí mnohem více než konkurenční herní konzole. Můžete ji využít ke hrám pro jednoho hráče, tak jako multiplayer. Pro propojení k televizní obrazovce nebo počítači stačí 6,2" dotykový displej konzole zasunout do dokovací stanice. Když chcete hrát sami, displej vysunete, připevníte k nim dva samostatné ovladače po bocích zvané Joy-Cony a rázem se promění v přenosné herní zařízení do ruky, tzv. handheld. Switch splní vaše očekávání jednoduché kvalitní konzole pro jednoho až osm hráčů.

#2 Hardware

Všestrannost se konzoli nedá upřít, nicméně to je v některých případech i jejím negativem. Občas se může objevit problém se správnou synchronizací levého Joy-Conu při použití konzole v režimu pro více hráčů. Dalším neduhem je malá kapacita paměti. Switch nabízí 4GB operační paměť. Kapacita vnitřního úložiště záleží na velikosti vložené microSD karty, může mít maximálně 256 GB.

#3 Režimy

Zařízení Nintendo Switch je propagováno jako handheld, domácí herní konzole a tabletop. Z těchto tří možností je nejlépe použíitelná jako handheld. V režimu tabletop, kdy je zařízení položeno na stole, budete nadávat na integrovaný stojánek. Jelikož je malý a není umístěn uprostřed přístroje, tak není stabilní a působí dosti lacině.

#4 Bluetooth

Joy-Con ovladače disponují technologií Bluetooth, i když jen s malým dosahem, bohužel u konzole Switch podporu Bluetooth nehledejte. Pravý ovladač nabídne kromě Bluetooth také NFC a IrDA. Tím pádem se v handheld módu musíte rozloučit s bezdrátovými sluchátky, lze totiž využít pouze klasická kabelová.

#5 Baterie

Kapacita baterie konzole je 4 310 mAh, což bude při plném nabití dostačovat na tři hodiny hraní. Stejnou dobu trvá nabíjení Switche v dokovací stanici, ale jen v případě, že je zařízení uspané nebo vypnuté, jinak to bude ještě o něco déle. Každý Joy-Con ovladač má rovněž samostatnou baterii s kapacitou 525 mAh. Nabíjí se také zhruba tři hodiny a vydrží až 20 hodin hraní.

Neoznámkováno


Poslat nový komentář
Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.
CAPTCHA
Toto je spamová ochrana. Prosím věnujte ji plnou pozornost.