#5 tipů pro efektivnější práci ve Windows 10

Windows 10

<script type='text/javascript'></script>


Operační systém Windows 10 firmy Microsoft, který je určen jak pro notebooky a stolní počítače, tak také pro smartphony, tablety a další zařízení, v sobě ukrývá mnoho různých vychytávek. V našem stručném přehledu najdete pět nejdůležitějších tipů, které vám mohou usnadnit každodenní práci s tímto operačním systémem.

#1 Rychlé vyhledávání

Výhodou Windows 10 je komplexní vyhledávání klíčových slov napříč celým systémem. Využijte tuto funkci ve svůj prospěch a kdykoliv potřebujete něco v počítači najít, klikněte na tlačítko Start a napište hledané slovo nebo frázi. Za pár okamžiků se objeví seznam všech položek, jež obsahují zadaná klíčová slova. Jestliže máte raději hlasové příkazy, můžete vyzkoušet chytrou asistentku Cortana, s níž bude mimo jiné i překládání mluveného slova do textové podoby hračkou.

#2 Soukromí

Zkontrolujte si, k jakým informacím má váš počítač přístup. V nastavení počítače - panel Soukromí si můžete změnit možnosti ochrany soukromí podle svých priorit. Doporučujeme se podívat minimálně do sekce Obecné na nejzákladnější nastavení bezpečnosti.

#3 Hlavní menu

Hlavní menu ve Windows 10 s dlaždicovým rozmístěním nemusí všem vyhovovat, nicméně se ho vyplatí využívat. Pro urychlení práce si do hlavního menu Start připněte programy, které používáte pravidelně. Stačí najet kurzorem myši na ikonu programu a pravým tlačítkem zvolit možnost Připnout na Start.

#4 Klávesové zkratky

Jednoduchá pomůcka, která vám umožní pracovat rychleji s Windows 10. Zapamatujte si několik základních příkazů přes tlačítko Windows na klávesnici.
Windows + Tab = přehled oken; Windows + šipka vpravo/vlevo = přesun otevřeného okna vpravo/vlevo; Windows + šipka nahoru/dolů = přesun okna nahoru/dolů; Windows + Ctrl + D = vytvoření virtuální plochy; Windows + Ctrl + F4 = zavření virtuální plochy; Windows + S = zobrazení denního přehledu novinek v nabídce Start

#5 Nastavení myši

Stává se vám, že najedete kurzorem myši nad otevřené okno a chcete obrazovku scrollovat kolečkem myši a nic se neděje? To proto, že okno nebylo aktivní. Tuto možnost si můžete upravit v sekci Nastavení - Zařízení - Myš a touchpad - položka "Posouvat zobrazení v neaktivních oknech, když na ně najedu myší". Najdete zde i další vlastnosti, jako je například nastavení rychlosti ukazatele myši, úprava rychlosti dvojkliku nebo zvolení počtu řádků pro jedno otočení kolečka na myši.

Neoznámkováno


Poslat nový komentář
Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.
CAPTCHA
Toto je spamová ochrana. Prosím věnujte ji plnou pozornost.