#5 tipů pro efektivnější práci ve Windows 10

Windows 10

Operační systém Windows 10 firmy Microsoft, který je určen jak pro notebooky a stolní počítače, tak také pro smartphony, tablety a další zařízení, v sobě ukrývá mnoho různých vychytávek. V našem stručném přehledu najdete pět nejdůležitějších tipů, které vám mohou usnadnit každodenní práci s tímto operačním systémem.

#1 Rychlé vyhledávání

Výhodou Windows 10 je komplexní vyhledávání klíčových slov napříč celým systémem. Využijte tuto funkci ve svůj prospěch a kdykoliv potřebujete něco v počítači najít, klikněte na tlačítko Start a napište hledané slovo nebo frázi. Za pár okamžiků se objeví seznam všech položek, jež obsahují zadaná klíčová slova. Jestliže máte raději hlasové příkazy, můžete vyzkoušet chytrou asistentku Cortana, s níž bude mimo jiné i překládání mluveného slova do textové podoby hračkou.

#2 Soukromí

Zkontrolujte si, k jakým informacím má váš počítač přístup. V nastavení počítače - panel Soukromí si můžete změnit možnosti ochrany soukromí podle svých priorit. Doporučujeme se podívat minimálně do sekce Obecné na nejzákladnější nastavení bezpečnosti.

#3 Hlavní menu

Hlavní menu ve Windows 10 s dlaždicovým rozmístěním nemusí všem vyhovovat, nicméně se ho vyplatí využívat. Pro urychlení práce si do hlavního menu Start připněte programy, které používáte pravidelně. Stačí najet kurzorem myši na ikonu programu a pravým tlačítkem zvolit možnost Připnout na Start.

#4 Klávesové zkratky

Jednoduchá pomůcka, která vám umožní pracovat rychleji s Windows 10. Zapamatujte si několik základních příkazů přes tlačítko Windows na klávesnici.
Windows + Tab = přehled oken; Windows + šipka vpravo/vlevo = přesun otevřeného okna vpravo/vlevo; Windows + šipka nahoru/dolů = přesun okna nahoru/dolů; Windows + Ctrl + D = vytvoření virtuální plochy; Windows + Ctrl + F4 = zavření virtuální plochy; Windows + S = zobrazení denního přehledu novinek v nabídce Start

#5 Nastavení myši

Stává se vám, že najedete kurzorem myši nad otevřené okno a chcete obrazovku scrollovat kolečkem myši a nic se neděje? To proto, že okno nebylo aktivní. Tuto možnost si můžete upravit v sekci Nastavení - Zařízení - Myš a touchpad - položka "Posouvat zobrazení v neaktivních oknech, když na ně najedu myší". Najdete zde i další vlastnosti, jako je například nastavení rychlosti ukazatele myši, úprava rychlosti dvojkliku nebo zvolení počtu řádků pro jedno otočení kolečka na myši.

Průměr: 4 (1)


Poslat nový komentář
Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.
CAPTCHA
Toto je spamová ochrana. Prosím věnujte ji plnou pozornost.
Security question, designed to stop automated spam bots