25nm čipy jsou zde

Štítky:

StrukturaAno, jak už dlouho víme, technologie jde stále dopředu. Vědci vymýšlí nové a nové vymoženosti ze světa IT. Nový objev je tomu důkazem.

<script type='text/javascript'></script>


Vědci z Massachusetsskho technologického institutu (MIT), nejprestižnějších univerzit ve spojených státech, totiž objevili způsob, jak se dá vyrábět levný, ale zároveň vysoce výkonný čip. Tato nová technologie totiž umožní výrobcům produkovat ne 65nm, ne 45nm, a dokonce ne ani 32nm, nýbrž 25nm. Toto je v dnešní oblasti IT poměrně vysoký skok kupředu. A určitě není také poslední…

Struktura_2Základním cílem, který mají vědci stanovený, je vytvořit co nejmenší strukturu čipu. Čím menší tranzistory, tím rychlejší bude jejich práce, a samozřejmě se jich do jednoho čipu vejde více. Přesněji řečeno, principem této technologie je optická litografie, která pracuje v nano-rozměrecha která je schopná vytvořit jemnější strukturu, jenž je využívaná pro výrobu obvodů v těchto čipech.

Tuto novou technologii si samozřejmě MIT nechalo hned patentovat. A podle některých odborníků,
kteří zkoumají poměr nákladů při objevování nových technologií a výnos při samotné výrobě, je zřejmé, že tato nově představená technologie může být dobrým řešením, jak dále pokračovat ve zmenšování procesorů za výhodnou cenu.

Neoznámkováno

Obrázek uživatele BoB

Jak jsem již psal v článku ,,Několikanásobně rychlejší internet za pár let nebude problém,, za pokrokem hledejte nanočipy. Vědátoři jen tak dál :)


Poslat nový komentář
Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.
CAPTCHA
Toto je spamová ochrana. Prosím věnujte ji plnou pozornost.