Zaujalo nás: The Gadget Show představilo unikátní FPS simulátor, Battlefield 3 ovládaný tělem

Avatar uživatele

O závodní simulátory není v dnešní době nouze, ale takový, jaký si nachystal anglický televizní program "The Gadget Show", svět ještě neviděl. V dnešní době jsou všechny graficky vyspělé hry výrazně omezeny jedinou věcí – způsobem jejich ovládání.

Sedět za monitorem a klikat myší totiž pro spoustu lidí až tak atraktivní být nemusí, a tak se vyzbrojeni pre-relase verzí jedné z nejočekávanějších her - Battlefield 3 - rozhodli na televizním kanálu Channel 5 najmout tým specialistů a designerů a přetvořit studio v Birminghamu na FPS (First Person Shooter) simulátor. Celá transformace stála přibližně 500 000 liber, tedy 14,5 milionu korun.

Výsledkem je čtyři metry vysoká 360 stupňová videokopule, jejíž zobrazovací technologii zajistila společnost Igloo Vision, o průměru devět metrů. Je vybavena deseti infračervenými kamerami pro real-time sledování pohybu a jeho převod na pohyb herní postavy, všesměrovým posuvným pásem (navrženým švédskou společností MSE Weibull) umožňujícím jakýkoliv pohyb.

Photo of Gadget Show - FPS
Fotografie: Aol Tech - www.engadget.com

To vše uzavírá technologie Kinect (známou z konzole Xbox), která sleduje, zda je hráč přikrčen nebo skáče. Díky senzoru umístěnému na zbrani se spolu se změnou polohy hráče mění i pohled kamery a poloha zobrazeného prostředí (které má vždy rozsah 180 stupňů, stejně jako lidský zrak a může se zobrazovat kdekoliv na stěně kopule). Dalších dvanáct bodů umístěných na těle dávají pocítit, když je hráč zasažen, a navíc díky přizpůsobujícímu se systému LED osvětlení podbarvujícím prostředí je pak hra maximálně realistická.

Show s tímto simulátorem bylo možné sledovat 24. října od 20 hodin na kanálu Channel 5.


Průměr: 4 (4 votes)