Většina lidí se k internetu připojuje přes mobil. Mají notebooky ještě budoucnost?

notebookTrendem informačních technologií dnešní doby už nejsou počítače, ale mobilní zařízení. Dle průzkumu lidé mnohem častěji procházejí internetové stránky na svém chytrém mobilním telefonu nebo tabletu, než tomu bylo v minulosti.

<script type='text/javascript'></script>


Analytická agentura comScore zaznamenávala čtyřměsíční období (leden - duben, 2016) chování uživatelů a zjistila, že ve srovnání se stejným obdobím v předchozím roce má zájem o počítače na trhu klesající tendenci. Zákazníci k internetu přistupují v 65 procentech případů přes smartphone, což není překvapením. Chytré telefony či tablety disponují stále lepší výbavou, větším displejem a samozřejmě také mobilním připojením k internetu, díky němuž mohou být uživatelé online kdykoliv a kdekoliv.

Mobilní zařízení se dokáží svými specifikacemi počítačům vyrovnat, a tak výrobci nepřestávají představovat jeden nový model za druhým. V západních zemích vlastní přenosné zařízení téměř každý a lidé si bez mobilu nebo tabletu neumí svůj život představit. Vyvstává otázka, zda mohou chytré telefony a tablety svou kompaktností v budoucnosti plně nahradit přenosné počítače, tzv. notebooky, neboť uživatelé na nich mohou provádět veškeré potřebné každodenní činnosti, ať už prostřednictvím mobilních aplikací nebo přístupem přes webové stránky.

Jak odhaluje statistika společnosti Panasonic z loňského roku, úpadek notebooků se zřejmě konat nebude. Lidé v pracovní době pracují v kancelářích na stolních počítačích a noteboocích. Jakmile v kanceláři nejsou, vyřizují firemní záležitosti přes telefon nebo tablet a to nejčastěji ve večerních hodinách. Klasickému surfování na internetu na mobilních zařízeních se lidé přes den věnují pouze pro soukromé potřeby. Notebooky tak stále patří k nejproduktivnějším zařízením pro práci mimo kancelář.

Jedinými produkty, které by mohly na cestách konkurovat přenositelným zařízením, jako jsou smartphony a tablety, jsou hybridní zařízení, jež kombinují výhod notebooků a tabletů. Právě toto řešení má pro uživatele velký potenciál, jelikož jej mohou používat jako přenosný počítač i tablet podle toho, co zrovna potřebují.

Neoznámkováno