Stylový notebook HP Spectre oslní nejtenčím tělem na světě

HP logoJames Bond ve světě notebooků. Americká společnost Hewlett-Packard představuje po technologické i designové stránce vyšperkovaný notebook HP Spectre, který se může pyšnit titulem nejtenčí notebook na světě.

<script type='text/javascript'></script>


Prémiový notebook HP Spectre je obdařen 13,3" IPS displejem s Full HD rozlišením a odolným sklem Corning Gorilla Glass. Procesorem Intel Core i5 nebo Core i7 šesté generace doplňuje maximálně 8 GB RAM. Vnitřní PCIe SSD úložiště nabídne kapacitu 256 nebo 512 GB. HP vůbec poprvé použil hybridní baterii se čtyřmi články, která vydrží na jedno nabití až devět a půl hodiny.

Hmotnost nového modelu je 1,1 kilogramu, ale jeho největším lákadlem má být rekordně malá tloušťka 10,4 mm, která hravě strčí do kapsy i takový Apple MacBook s 13,1 mm. Malé tloušťky bylo dosaženo díky složitému výrobnímu procesu, který kombinuje frézované hliníkové tělo s krytem z uhlíkových vláken. Veškerá elektronika tak může být schovaná v tenkém pásu v zadní části notebooku.

HP Spectre

Co se týká dalších specifikací, model Spectre má k dispozici Wi-Fi 802.11a/b/g/n/ac, Bluetooth 4.0, NFC a tři konektory USB typu C, z nichž dva podporují rychlé rozhraní Thunderbolt. Velmi kvalitní ozvučení zajistí stereo reproduktory Bang & Olufsen s technologií HP Audio Boost. Elegantně štíhlé tělo v barvě bronzu s pístovým kloubem je doplněno praktickou podsvícenou klávesnicí, která umožní uživateli pracovat i ve špatných světelných podmínkách.

Novinka se v České republice začne prodávat v červnu s předinstalovaným operačním systémem Windows 10 Pro. Cena základního modelu HP Spectre s 256GB pamětí je stanovena na 36 990 Kč s DPH.

Neoznámkováno