virus

Viry nemusí být to nejhorší

Pokud je počítač napaden nějakým počítačovým virem, může to být někdy i krajně nepříjemná záležitost. Všeobecně se to ví a kdekdo se proto už zabezpečil nějakým tím antivirovým programem s cílem eliminovat hrozící problémy.

Zablokovaný počítač: Jak na virus Policie České republiky?

Ransomware MalwarePočítačový virus "Policie ČR" pozlobil mnohé z nás a podle mnohých názorů to byla pouhá chvilková epidemie. Nakonec se z toho vyklubal počítačový mor, který se vrací ve vlnách. Řešení je přehršel, ale jsou mnohdy skrytá v diskuzních fórech a těžce se hledají. Pojďme se podívat na pár z nich a doufám, že přehlednost vám více pomůže najít řešení.

Váš Facebook v nebezpečí? Červ ukradl desítky tisíc hesel

Červ Ramnit již není neznámý - poprvé se objevil na začátku roku 2010 a od té doby má na kontě slušnou dávku krádeží citlivých dat. Bezpečnostní laboratoř Securlet nedávno objevila server, který obsahoval přes čtyři desítky tisíc údajů, za jejichž ukradení je odpovědný právě Ramnit.

Obezřetnost a antivirus - jak zabezpečit svůj počítač?

Eset Smart eyeOkolo počítačové bezpečnosti se stále vedou rozsáhlé debaty. Před několika lety bychom se určitě setkali s hojně podporovaným názorem, že pro nejlepší ochranu dat je především zdravý rozum a instalování antiviru je zbytečná brzda výkonu počítače. Dá se však i v dnešní době s touto myšlenkou lehce ztotožnit?

Na Lockheed byl proveden velký útok hackerů

Lockheed Martin Corp., primární provider informačních technologií pro vládu Spojených států, byl napaden neznámými hackery. Bezpečnostní pracovníci ve vládě zatím marně hledají místo, ze kterého byl útok proveden.

Kde se berou nové viry aneb čísla nahánějící hrůzu

virusAntivirová firma McAfee provedla průzkum při němž zjistila, že množství virů, které během jediného dne na světě vzniknou, od roku 2007 enormně vzrostlo. Pojďme se na tato děsivá čísla podívat.