Česká republika

Instalace tiskárny jako horror? Naše počítačová gramotnost je zarážející

Žena sedící u počítačeDigitální povědomí o moderních technologiích se v ČR každým rokem se zhoršuje. Počítačové schopnosti Čechů jsou v evropském měřítku na mizerné úrovni. Většina z nás nezvládá základní úkony, jako je instalace tiskárny. Vyplývá to ze statistik Evropské unie a výzkumné organizace ECDL.

Nadměrné sledování mobilních zařízení má na děti špatný vliv

aplikaceDnešní děti vyrůstají ve světě, který je protkán digitálními médii na každém kroku. Děti přicházejí s mobilními telefony a tablety do styku mnohem dříve, než je zdrávo. Američtí dětští lékaři proto varují - přílišné trávení času u jakékoliv svítící obrazovky dětem škodí.

ČR zaměstnává po Slovinsku nejméně žen v IT odvětví

women it professionalsČeský statistický úřad zveřejnil před časem studii, která odhaluje, že v České republice klesá počet žen, které pracují v IT oborech. Česká republika patří kvůli nízkému podílu žen zaměstnaných v IT k nejhorším státům v Evropě.

TOP 10: Nejčastějších typy malware v ČR

blog hackerCheck Point Software Technologies, společnost zabývající se počítačovou bezpečností, zveřejnila statistiku nejrozšířenějších škodlivých programů za první kvartál tohoto roku. S čím zákeřným se můžeme u nás doma nejvíce setkat?

Apple porušuje práva svých spotřebitelů, zkracuje záruku

Společnost Apple, respektive jejich dceřiná společnost Apple Sales International, která provozuje populární online obchod Apple Store, výrazně změnila smluvní podmínky u svých iProduktů, které jsou v rozporu s českými obchodními podmínkami.

Svůj PayPal účet si nyní dobijete i z českých bank

Světoznámá služba online plateb, PayPal, nyní umožňuje i českým uživatelům okamžité dobíjení svých účtů a provádění plateb bez nutnosti použití kreditní/debetní karty. Vše také probíhá v reálném čase a bez zbytečných prodlev. Po Slovensku a Polsku jsme tak třetí zemí, kde je tato služba představena.

Češi a Slováci patří ke špičce v bezpečnostní gramotnosti v Evropě

Lock laptop - safe internetVelice nás potěšila zpráva, která dorazila před několika málo dny do naší redakce. Podle evropské studie společnosti Microsoft patří Češi v základní bezpečnostní gramotnosti ke špičce v Evropě. A jelikož naše stránky navštěvují i čtenáři ze Slovenska, potěšíme je jistě zprávou, že ke špičce v Evropě patří také a získali dokonce o celých 6% lepší ohodnocení než Češi.

Pro fanoušky: Čeští fotbalisté budou obsazeni v dalších verzích hry FIFA

Společnost EA SPORTS přinesla bezpochyby dobrou zprávu pro fanoušky a nadšence hry FIFA (zejména ty české). Oznámila totiž získání čtyřletého licenčního kontraktu s Fotbalovou asociací České republiky, což povede k obsazení našeho národního týmu do nových připravovaných verzí této hry. Můžeme se tak dočkat kompletní sestavy, dresů a autentičnosti.

TZ: Počítač vlastní pouze dvě ze tří českých domácností. Předběhlo nás i Slovensko

V celé třetině českých domácností nenajdete osobní počítač. V celoevropském srovnání jsme se umístili až na 21. místě. Kromě většiny zemí západní Evropy nás předběhlo také Estonsko, Slovensko nebo Maďarsko. Již brzy se blýská na lepší časy – jenom v posledním čtvrtletí nakoupili Češi o 12 procent více počítačů než o rok dříve. Společnost Dell, která má nyní zhruba deseti procentní podíl na českém trhu, zde proto vidí velký potenciál dalšího rozvoje. Letošní rok bude pro Dell ve znamení výrazného posilování pozice zejména v segmentu počítačů pro domácí použití. Pomoci má bohaté portfolio notebooků z řad Inspiron nebo XPS, ale i kultovní linie herních počítačů Alienware. Vůbec poprvé bude na českém trhu k dispozici také ultrabook Dell.

BSA: Téměř každý druhý Čech používá software nelegálně

Podle aktuální studie protipirátské aliance Business Software Alliance (BSA) používá necelá polovina Čechů software nelegálním způsobem. Úplně přesně se jedná o 47% (10% navýšení od roku 2009), z toho 37% lidí sáhne většinou po nelegálním softwaru a 10% vždy zvolí pirátský software.