Průvodce výběrem náplně do tiskárny, víte, jak na to?

Štítky:

A je to tady – i když jste dopředu plánovali nákup náplně do tiskárny, dochází vám barva. Tak to je ideální čas nějakou pořídit, nemyslíte? Jak vybrat vhodnou náplň přesně pro vaši tiskárnu? Tady jsou 3 užitečné tipy, které vás provedou celým procesem.

Když dojde barva v tiskárně, v podstatě dojde k vypotřebování náplně, která vám usnadňovala život. Ať už tisknete na domácí tiskárně nebo v kanceláři, je vhodná chvíle nakrmit přístroj! Jak vybrat vhodnou náplň pro váš přístroj, abyste předešli poškození?

Na tiskárně záleží

Kdepak, při výběru náplní do tiskáren se nemůžete rozhodovat pouze podle druhu přístroje. Můžete mít inkoustovou, laserovou nebo jehličkovou tiskárnu, ale tato informace vás bohužel nespasí. Vždy si připravte konkrétní název a model tiskárny, protože specifický přístroj může vyžadovat specifikou náplň a jedině tak najdete ten pravý originální toner. Jak vyhledávat v internetovém vyhledávači? Máte-li tiskárnu HP, zkuste vyhledat náplně do tiskárny HP.

Originální tonery

Máte hned dvě možnosti výběru tonerů. Samozřejmě je tu ta první: kvalitního tisku docílíte s originálními tonery. To jsou náplně určeny pro daný druh tiskárny přímo výrobcem, nevýhodou může být jejich pořizovací cena. Pak je tady další varianta: můžete pořídit kompatibilní náplně do tiskáren. Ty jsou vhodné pro různé druhy tiskáren, vždy je ale potřeba najít typ vhodný pro tu vaši. Ideální je v tomto případě ekonomická stránka pořízení – ty kompatibilní jsou levnější, přesto tisknou kvalitně.

TIP: Snadné hledání? Vyndejte cartridge, případně prázdný toner či kazetu. Na nich totiž hravě najdete označení, podle kódu je pak jednoduše vyhledáte.

Nákupy? Jde to i jednoduše

Pokud nemáte cestu do obchodu, kde byste si nechali poradit a pořídili byste náplň fyzicky, nevadí. Koupit tonery a kazety můžete pohodlně a online. Ani v prostředí internetu nemusíte přijít o poradenství, když si nebudete vědět rady. Většina eshopů má navíc nastaveny takové filtry, které vám usnadní výběr, takže se v nabídce neztratíte. Nakonec si můžete náplň do tiskárny nechat zaslat domů, hotovo. Hračka, že?

TIP: Víte, že můžete ušetřit? Někteří prodejci nabízí výkup použitých tonerů, které nadále renovují. Nabízí kupony nebo slevové kódy, takže při nákupu můžete zaplatit mnohem méně, než byste čekali.

Neoznámkováno