Proč byste si před zavedením internetu měli nechat zkontrolovat svůj elektroměrový rozvaděč

Štítky:

Pracujete z domova nebo rádi hrajete hry online? K oběma činnostem potřebujete rychlý a kvalitní internet od spolehlivého dodavatele. Než se ale začnete poohlížet po nejlepší nabídce, pozvěte si domů elektrikáře. Ten vám zkontroluje stav vašeho elektroměrového rozvaděče a také veškerých zásuvek v domácnosti. Díky tomu budete mít jistotu, že internetové připojení u vás bude fungovat spolehlivě a bez otravných výpadků.

K čemu elektroměrový rozvaděč slouží?

Elektroměrový rozvaděč máme doma všichni. To, kde je umístěn, záleží na tom, v jakém druhu domu žijete. I umístění rozvaděče totiž podléhá určitým normám. V rozvaděči jsou umístěny přístroje sloužící k měření, ovládání a jištění elektroinstalace. Díky elektroměrovému rozvaděči máte přehled také o tom, kolik elektřiny spotřebujete.

První pomoc v případě výpadku proudu?

Dojde-li během bouře nebo při přetížení obvodu k výpadku proudu, vaše první cesta by měla vést právě k rozvaděči. S pomocí jističe, který je v něm umístěn, totiž pojistky takzvaně opět nahodíte zpět.

Kvalitní a vysokorychlostní internet?

Při volbě typu připojení k internetu máte hned několik možností. Jednou z nich je DSL internet. Jeho název je odvozen od slov Digital Subscriber Line neboli digitální uživatelská linka. Právě DSL internet se v současné době řadí k nejoblíbenějším způsobům připojení k internetu. To je dáno zejména tím, že k poskytování internetu slouží telefonní rozvody. Právě to dělá z DSL internetu jeden z nejspolehlivějších druhů připojení k internetu vůbec.

 

Hustá telefonní síť aneb hlavní výhoda DSL připojení k internetu

Území celé České republiky je totiž pokryto telefonními kabely. Takže získat kvalitní připojení k internetu kdekoliv, je díky tomu téměř samozřejmé.

DSL internet se dále dělí na dva typy:

·        ADSL (Asymmetric Digital Subscriber Line)

·        VDSL (Very High Speed DSL)

Ty se od sebe ani tak neliší cenou, což jistě ocení vaše peněženka, ale spíše rychlostí připojení. Zatímco průměrná rychlost připojení ADSL dosahuje okolo 6 Mbit/s, rychlost VDSL internetu je průměrně dvakrát vyšší.

Aby internet správně fungoval

K čemu tedy podnikat kontrolu zásuvek a elektroměrového rozvaděče v případě, že se rozhodnete pro DSL internet? K tomu, aby tento druh připojení k internetu perfektně fungoval, je kromě telefonních kabelů zapotřebí také kvalitní modem. Právě ten musíte zapojit do zásuvky. Aby tedy internet šlapal jako hodinky, nechte svou domácnost podstoupit kontrolu od elektrikáře.Díky tomu budete mít jistotu, že vám modem nepřetíží síť a internet tak bude fungovat rychle a bez problémů.

Největší zátěž na spotřebu? Stahování a sledování videí

Když už je řeč o modemech, určitě vás zajímá, jak ovlivní jeho provoz vaši roční spotřebu elektrické energie. Z průzkumů jasně vychází najevo, že na spotřebu elektřiny mají největší vliv stahování a sledování videí online.Trávíte-li tedy většinu času na internetu právě sledování a stahováním videí, můžete počítat s tím, že svůj rodinný rozpočet trochu zatížíte. Nebude se ale jednat o položky v řádů tisíců korun, nýbrž řádů stovek.

Kontrola stavu vašeho elektroměrového rozvaděče před tím, než si necháte do domácnosti zapojit kvalitní a vysokorychlostní internet, by měla být samozřejmostí. Zamezíte tím totiž případným výpadkům a přetížení

Neoznámkováno