Poradíme s výběrem: Notebook, tablet, nebo obojí?

Štítky:

hybridPodle čeho se rozhodnout, když hledáte nový přístroj, ale ještě nevíte, zda víc využijete notebook, tablet, nebo mininotebook?

<script type='text/javascript'></script>


Tablet vs. notebook

Zastánci tabletů si nemohou vynachválit snadné ovládání, nízkou hmotnost, rychlý start a další vlastnosti těchto oblíbených přístrojů. Jsou ideální pro sledování filmů, surfování po webu, hraní her i drobné kancelářské úkony. Jakmile ale chtějí provést náročnější práci, narazí na jejich malý výkon a napsat na nich delší text je nepříjemné a nepraktické. A to je voda na mlýn zastánců kvalitních notebooků, kteří se neobejdou bez skvělého výkonu, kompatibilních doplňků a hardwarové klávesnice. Co když ale chcete z obou světů to nejlepší?

Tip: Věděli jste, že se dají i špičkové tablety sehnat za super ceny? Mrkněte na technimax.cz – najdete tam repasované tablety, notebooky a další výpočetní techniku.

Tablet na práci nestačí

Pokud potřebujete mít své zařízení neustále při ruce, vyřizovat emaily, připravovat prezentace a být zkrátka k dispozici, tablet vašim potřebám stačit rozhodně nebude. Je skvělý jako čtečka a multimediální platforma, ale jeho operační systém a chybějící klávesnice ho předurčují k zábavě a nikoliv k práci.

Je tedy jasné, že se bez notebooku neobejdete. Co když se vám ale nechce neustále tahat s třemi kily na zádech? Pak máte dvě možnosti.

2v1, nebo mininotebook?

Jako řešení se nabízí zařízení 2v1, neboli hybrid. Tato zařízení totiž spojují to nejlepší ze světa tabletů a klasických notebooků. Díky dotykovému displeji vám umožní snadno brouzdat po internetu, hrát hry nebo pracovat s multimédii. Když ale přijde na řadu práce, hned je k dispozici praktická dokovací či otočná klávesnice.

Pokud jste připraveni do nového zařízení investovat vyšší částku, 2v1 splní všechna vaše očekávání. Pokud vás ale finance trochu tlačí, raději investujte do mininotebooku, který nabízí stejné funkce jako plnohodnotný notebook, ale v menším a praktickém.

Neoznámkováno