Naučte se programovat a staňte se bastlířem s Láskakit

Štítky:

Propadněte stavebnicím Arduino nebo 3D tisku a vyrobte si vlastní elektronické zařízení. Bastlířem neboli počítačovým kutilem se může stát úplně každý – stačí mít po ruce potřebné součástky a znát správný postup. Světem bastlení vás provede e-shop Láskakit.

Každý bastlíř se neobejde bez elektronických součástek, především bez mikropočítače Arduino. Ten využijete například pro výrobu budíku nebo pohyblivého robota. Začátečníkům doporučujeme Arduino ESP8266 nebo ESP 32, případně i jeden z tzv. starter kitů.

Podle druhu projektu se potom poohlédněte například po:

  • Wi-Fi vysílačích, 

  • LCD displejích, 

  • LED diodách, 

  • rezistorech,

  • mikrokontrolerech,

  • nebo hromadě kabeláže s konektory samec/samice nebo univerzálních krokodýlech.

Všechny součástky pořídíte za bezkonkurenční cenu na e-shopu www.laskakit.cz. Cílem majitelů Láskových je nabízet dostupné zboží ve skvělé kvalitě. 

Konstantin Láska navíc sám vyvíjí a testuje nové kity, například LBot, Mini Meteostanice a různé vývojové desky. Všechno zboží v Láskakit pravidelně testují, aby odhalili případné vadné kusy nebo je nahradili funkčnějšími. Výhodou je, že k většině součástek přibalí i český návod.

Vzhůru do bastlení

Aby váš první projekt šlapal jak má, potřebujete vývojové prostředí. Dobře poslouží program Arduino IDE napsaný v programovacích funkcích z C a C ++.

Pokud o Arduino programování nemáte zatím ani páru, zabrouzdejte na blog Láskakit. Najdete zde tipy pro úplné začátečníky, ale i ostřílené bastlíře – články vás seznámí jak s prostředím Arduino IDE, ale i s druhy vývojových desek. 

Jestli si zatím na vlastní projekt nevěříte, přečtěte si jeden z návodů na blogu a vyrobte si vlastní dálkový ovladač nebo fotopast. Díky ní například zjistíte, jaká zvířata se noci promenádují po vaší zahradě.

Neoznámkováno

Obrázek uživatele basketball legends

A well-written essay or book has the potential to alter the course of so many people's lives. Many thanks for the insightful sharing; I'd appreciate it if you could keep it current, and rest assured that I'll continue to follow you.