Microsoft ukončil podporu Internet Explorer 8, 9 a 10

Microsoft Internet ExplorerKonec podpory se týká starších verzí internetového prohlížeče. Uživatelé budou muset, pokud jim to operační systém dovolí, aktualizovat na verzi 11 nebo začít používat nový prohlížeč Edge.

<script type='text/javascript'></script>


Americká společnost Microsoft ukončila podporu starších verzí internetového prohlížeče Internet Explorer (IE). Softwarový gigant zprávu zveřejnil na svých internetových stránkách s platností od 12. ledna 2016.

Microsoft zastavil vydávání balíčků pro opravy chyb, aktualizací zabezpečení i technickou podporu pro prohlížeč Internet Explorer ve verzích 8, 9 a 10. Uživatelé mohou i nadále používat jen nejaktuálnější verzi aplikace Internet Explorer 11 nebo prohlížeč Edge, který je výchozím prohlížečem nové platformy Microsoft Windows 10. Edge se zřejmě v budoucnosti stane nástupcem právě zmíněného Exploreru. Aktuální Internet Explorer 11 bude Microsoftem podporován do roku 2020, kdy se má ukončit podpora systému Windows 7.

Změna sice byla oznámena dopředu, již v srpnu 2014, nicméně počet lidí, kterých se úprava dotkne, je mnohem vyšší. Je nutné si totiž uvědomit, že nejnovější verze prohlížeče Internet Explorer 11 funguje pouze na operačním systému Windows 7 nebo novějším. Uživatelé, kteří vlastní zařízení s platformou Windows Vista, tak budou muset přejít na novější operační systém. Již nepodporované verze IE budou sice stále funkční, nicméně bez záplat a bezpečnostních aktualizací se stanou zranitelným nástrojem, který mohou zneužít hackeři pro přístup k citlivým údajům. Odborníci proto očekávají zvýšený počet útoků.

Podle služby NetMarketShare prohlížeč Internet Explorer používá 57 % uživatelů, za ním následuje Google Chrome s 25 %, Mozilla Firefox s 12 % a Apple Safari s 5 %. Server Computerworld uvádí, že více než 340 milionů lidí po celém světě používá starší nepodporované verze prohlížeče IE.

Neoznámkováno