Jak spárovat chytré hodinky Garmin Fenix 7 s telefonem

Štítky:

Jen málokteré chytré hodinky, uvedené na trh v roce 2022, se dočkaly takového úspěchu jako Garmin Fenix 7, které navázaly na úspěch oblíbené řady Garmin Fenix 6. Proč si je pořídit a jak využít všechny funkce?

Seznamte se s chytrými hodinkami s GPS Garmin Fenix 7

Kdybychom měli vypíchnout tři přednosti nových chytrých hodinek Garmin Fenix 7, byl by to elegantní vzhled, dlouhá výdrž baterie a v neposlední řadě špičková přesnost GPS. Tyto hodinky toho však samozřejmě nabízí ještě mnohem více, ať už je řeč o kvalitním dotykovém displeji s perfektní odezvou nebo nespočtu funkcí.

Dostupné ve třech velikostech a se třemi typy sklíček

Ať už hledáte dámské nebo pánské chytré hodinky na sport, potěší vás, že jsou Garmin Fenix 7 dostupné hned ve třech velikostech (Fenix 7s, Fenix 7 a Fenix 7x), přičemž menší varianta Fenix 7s je vhodná i pro ženské zápěstí. A naopak, model Fenix 7x charakterizují větší rozměry.

Kromě tří velikostí nabízejí hodinky také tři typy sklíček. Zvolit můžete Strengthened Glass, solární Power Glass a solární safírové sklíčko Power Sapphire. Hodinky jsou spojeny i se třemi velikostmi displeje 1,2“, 1,3“ a 1,4“.

Kdy smart hodinky Garmin Fenix 7 využijete?

Hodinky Fenix 7 si vás získají, ať už děláte jakýkoliv sport. Naprosto přesně změří váš sportovní výkon při běhu, jízdě na kole, lyžování, golfu, turistice, plavání a celé řadě dalších sportů. Hodinky také nabízejí předinstalované animované tréninky kardia, jógy, pilates, HIIT a silových tréninků.

Pokud patříte k milovníkům horské turistiky, můžete se těšit na nahrané topografické mapy EU. V případě, že budete chtít ostatní mapy z celého světa, můžete je bezplatně stáhnout přes Garmin Express.

Garmin Fenix 7 vs. Garmin Fenix 6 a Garmin Epix Gen 2

Nyní se pojďme podívat na to, jaké jsou hlavní rozdíly mezi hodinkami Garmin Fenix 7, jejich předchůdci Fenix 6 a také hodinkami Garmin Epix Gen 2, které byly na trh uvedeny taktéž v roce 2022. Začněme srovnáním hodinek Garmin Fenix 6 a Fenix 7. Nové hodinky v porovnání s předchozí generací přináší elegantnější design, duální ovládání – 5 tlačítek a dotykový displej, vyznačují se větší výdrží baterie, přesnou GPS, prémiovými materiály sklíčka a topografickými mapami celého světa.

Co se týče srovnání chytrých hodinek Garmin Fenix 7 a hodinek Garmin Epix druhé generace, je třeba říci, že oba modely patří mezi špičku ve světě chytrých hodinek a rozdíly mezi nimi nejsou příliš markantní. Zatímco hodinky Garmin Fenix 7 jsou dostupné ve třech velikostech, hodinky Garmin Epix Gen 2 jen v jedné. Zásadní rozdíl spočívá v možnosti volby varianty se solárním dobíjením, kterou najdete jen u hodinek Garmin Fenix 7. Další rozdíl spočívá také v displeji, kdy Epix Gen 2 láká na AMOLED displej s jasným podáním barev a Fenix 7 na technologii MIPS.

Novinky, funkce a vylepšení sportovních hodinek Garmin Fenix 7

Jak už jsme naznačili, hodinky na sport Garmin Fenix 7 oproti předchozí generaci přicházejí s celou řadou skvělých vylepšení a novinek v čele se solárním nabíjením a podstatně delší výdrží baterie. Verze Sapphire Solar navíc přináší multi-band GPS slibující dokonalou přesnost díky technologii, kterou měla dříve k dispozici pouze armáda. Novinkou je také integrovaná svítilna u verze 7X Sapphire Solar a také dvakrát účinnější solární panely u verzí Power Glass a Power Sapphire.

Pohodlné ovládání a bezkonkurenční výdrž baterie. Zdroj: Pulsmetry.cz

Jak správně využít všechny funkce?

Pokud chcete z chytrých hodinek Garmin Fenix 7 vytěžit maximum, je třeba je spárovat s chytrým telefonem, čímž získáte ještě více funkcí. V následujících řádcích vám poradíme, jak na to.

Jak spárovat hodinky Garmin Fenix 7 s chytrým telefonem?

  1. Nejdříve v obchodu s aplikacemi ve svém chytrém telefonu nainstalujte aplikaci Garmin Connect a otevřete ji.
  2. Na telefonu si zapněte Bluetooth.
  3. Na hodinkách aktivujte režim párování. Poté, co se objeví výzva ke spárování, zvolte možnost Ano.
  4. V posledním kroku vyberte možnost pro přidání hodinek do účtu. V případě, že provádíte párování telefonu s aplikací Garmin Connect poprvé, řiďte se pokyny na obrazovce. Pokud jste s aplikací už v minulosti spárovali jiné zařízení, zvolte možnost Zařízení Garmin a následně zvolte Přidat zařízení a poté se řiďte pokyny na obrazovce.

Nejčastější potíže při spárování

Nedaří se vám hodinky spárovat? Důvodů může být několik. V první řadě zkuste hodinky i telefon vypnout a zapnout a na telefonu zapněte Bluetooth. Pokud se stále nedaří, aktualizujte aplikaci Garmin Connect.

V případě, že chcete proces párování zopakovat, hodinky odeberte z aplikace Garmin Connect a také z nastavení Bluetooth v telefonu. Zakoupili jste nový telefon? V tom případě hodinky odeberte z aplikace Garmin Connect v telefonu, jež už nebudete používat.

Koho kontaktovat, pokud se nedaří hodinky spárovat?

Pokud jste vše vyzkoušeli, ale hodinky se stále nespárovaly s telefonem, můžete se obrátit na podporu Garmin. Na jejich webových stránkách jednoduše zvolíte typ hodinek a vyberete oblast, se kterou chcete poradit. Garmin má pro každou oblast připravená videa a návody, případně můžete Garmin kontaktovat telefonicky (+420 253 253 381) nebo e-mailem.

Kde chytré hodinky Garmin Fenix 7 koupit?

Zaujaly vás smart hodinky Garmin Fenix 7 a chcete si je pořídit? Zakoupíte je například ve specializovaném e-shopu Pulsmetry.cz, kde je pro vás také připravená recenze na chytré hodinky Garmin Fenix 7, která vám představí první reálné zkušenosti s touto řadou.

Neoznámkováno