IBM Power6

Štítky:

IBM, špičková světová firma v oboru informačních technologií se předvedla s novým zázrakem, kterým je nový dvoujádrový procesor Power6 s frekvencí 4,7 GHz. Nabízí dvojnásobný výkon oproti předchůdci Power5, přesto spotřeba energie vzrostla jen nepatrně, přitom spotřeba energie patří mezi nejdůležitější vlastnosti, jedná-li se o procesory podporující práci ve výkonných serverech.
Nový Power6 je třikrát rychlejší než nejnovější Intel Itanium, jeho celková vyrovnávací velikost je 8 Mb na čip, což je čtyřnásobek čipu Power5, to samozřejmě pomáhá procesorům udržet krok s obrovskou přenosovou rychlostí nabízenou přenosovou šířkou pásma.
Power6 je první unixový procesor, dokáže zpracovávat aritmetické výpočty na nepředstavitelné úrovni, což samozřejmě dodává výhodu podnikům, které často pracují například s finančními a různými ekonomickými programy.
Pro běžné firemní servery se Power6 nevyplatí, tento procesor se hodí do opravdu už vytížených serverů, kde je potřeba rychlost a pevnost stability systému.

Neoznámkováno