Hra Super Mario Run trhá rekordy! Brzy bude i pro Android

logo Super Mario Run

<script type='text/javascript'></script>


Nová plošinovka s italským instalatérem drtivě překonala očekávání tvůrců. Za několik dní si mobilní hru stáhly miliony lidí.

Hra Super Mario Run společnosti Nintendo se překvapivě ihned po zveřejnění stala hitem a zaznamenala rekordní počet stažení. Zájem o nového Maria byl několikanásobně vyšší než o světoznámý herní fenomén Pokémon Go, který pro zajímavost také vznikl v dílně Niantic Labs stejně jako Super Mario Run.

Plošinovka je zatím dostupná pouze v obchodu App Store pro mobilní telefony a tablety s operačním systémem iOS. Možná úspěchu dopomohla sázka na klasického kresleného hrdinu nebo masivní marketingová kampaň, nicméně za první čtyři dny si hru stáhlo přes 40 milionů uživatelů, z toho čtvrtina lidí byla ze Spojených států amerických. Aktuálně si ji nainstalovalo přes 50 milionů lidí, kteří vlastní smartphone iPhone nebo tablet iPad.

Jen za první 3 dny shráblo Nintendo skoro půl miliardy

Jak uvádí analytická společnost App Annie, aplikace Super Mario Run výrobcům vynesla v prvních třech dnech 14 milionů dolarů, což je zhruba 336 milionů korun. Díky velkému zájmu veřejnosti bude tato hra brzy dostupná také pro zařízení s operačním systémem Android.

Zájemci se mohou již nyní předběžně registrovat k včasné notifikaci na stránce Google Play. Jakmile bude hra zpřístupněna ke stažení, budete to vědět mezi prvními.

A co vlastně jde?

Smysl hry Super Mario Run je velmi jednoduchý. S postavičkou běžíte vstříc nekonečnému světu s cílem posbírat co nejvíce mincí. Na cestě vás samozřejmě čekají různé překážky a nepřátelé, kterým se musíte vyhýbat.

Za posbírané peníze si můžete pořídit různé bonusy. Pokud však nechcete být ve hře nijak omezeni, můžete investovat 10 eur (přibližně 270 korun) pro odemknutí všech výhod - například získáte možnost probádat všech šest světů (v základní verzi hry máte pouze tři levely z jednoho světa).

Oproti starším verzím hry Mario nově běží sám od sebe, hráč může pouze ovládat sílu výskoku. Tímto "vylepšením" hra sklidila mnoho negativních ohlasů v recenzích, na druhou stranu můžete hru hrát i jednou rukou.

Odkazy na Super Mario Run:
iOS - https://itunes.apple.com/us/app/super-mario-run/id1145275343?mt=8
Android (předregistrace) - https://play.google.com/store/apps/details?id=com.nintendo.zara

Neoznámkováno