Holografické disky ještě před prázdninami

Štítky:

Společnost InPhase Technologies, zabývající se vývojem technologie zaměřené na holografické disky a zapisovatelná média vůbec, má v plánu přinést nový “výtvor“, který nese název Tapestry HDS-300R. Toto zařízení je schopné zapsat na jednu plotnu data ve velikosti 300GB (na rozdíl od CD nebo DVD zapisuje data trojrozměrně). Společnost se však stále nezastavuje, má v plánu během tří let zvednout tuto kapacitu na 1,6TB.

Tento projekt využívá metodu writte-once (jednou zapsatelný diskový formát) a je určen pro archivaci všelijakých možných dat, firma ovšem chce vytvořit disky, na které by bylo možné zapisovat opakovaně. Tapestry HDS-300R přenáší data rychlostí 20 Mb/s, ovšem už koncem roku 2008 chce firma uvést na trh disky, které budou mít kapacitu 800GB, a které budou mít rychlost přenosu 80Mb/s.

Společnost chce dostat tento typ disků na trh ještě před prázdninami, musím říci, že jsem velice zvědav, jestli se jí to povede, protože by to byla myslím obrovská úleva, co se týče přenosu dat. Ze začátku samozřejmě bude cena pro normální uživatele téměř nedostupná, ale ceny jdou v dnešní době konkurencí hodně rychle dolů.

Pokud hledáte více informací, naleznete je zde - http://www.inphase-technologies.com/

Neoznámkováno