Asus Transformer Book T100 – kombinace notebooku a tabletu s plnohodnotným výkonem

Genius Data Traveler D6600Proč s sebou brát celý notebook, když si můžete vzít jen jeho část? Před pár lety byla tato otázka přinejmenším úsměvná. Za tu dobu však vývoj technologií neskutečným tempem pokročil - hybridní zařízení jsou pomalu běžným prodejním artiklem. Model T100 od Asus přináší nejen elegantní vzhled, ale zároveň se řadí mezi ty nejlehčí…

<script type='text/javascript'></script>


Uvnitř T100 notebooku nalezneme čtyřjádrový procesor Intel Atom Bay Trail Z3740, jenž je koncipován pro maximální energetickou účinnost. Zařízení proto vydrží na jedno nabití až 11 hodin. Operační paměť je 2 GB. Klávesnice s oddělenými klávesami je uzpůsobena tak, aby poskytla maximální pohodlí při dlouhodobém psaní. Spolu s tím celý dok disponuje multidotykovým touchpadem s podporou gest.

K dispozici bude tento kousek hned ve třech variantách: 32 GB nebo 64 GB eMMC paměť, či kombinace 32GB eMMC paměti + 500GB pevný disk v dokovací stanici. Úložnou kapacitu je možné rozšířit o microSD karty. Bezdrátové připojení probíhá skrze Wi-Fi 802.11a/b/n a Bluetooth 4.0. Vše poté běží na nejnovějším OS od Microsoftu – Windows 8.1.

Transformer_t100

Transformer_t100

Transformer_t100

Odnímatelný 10,1" HD displej v režimu tabletu disponuje tloušťkou přibližně 10,5 mm a nabízí rozlišení až 1366 x 768 bodů. IPS panel zajišťuje pozorovací úhly 178 stupňů, díky čemuž je zaručena dobrá viditelnost za denního světla. Technologie Reading Mode následně přizpůsobí displej tak, aby bylo možné z obrazovky snáze číst po delší dobu.

Malý bonus uvnitř
Cenově je tento notebook k dispozici v sadě společně s herní konzolí Xbox 360 za akční cenu 10 999 Kč včetně DPH (akce by měla trvat do konce tohoto roku). Samostatně by pak notebook (ve verzi 32 GB) měl být k dostání za 9 999 Kč včetně DPH. Nutno však podotknout, že se produkt dodává i se sadou Microsoft Office Home & Student 2013, kde jsou plnohodnotné aplikace Word, Excel, PowerPoint a OneNote.

Neoznámkováno