Wireshark

Nástroj pro analýzu síťových protokolů.

Wireshark je jeden z "protocol analyzerů", tedy programů, pro analýzu síťového provozu. Po spuštění analýzy vidíme výpisy všech datových toků na adaptéru. Můžeme tedy sledovat komunikaci například webového serveru nebo ICQ za účelem studijním nebo ochranným - jestli server komunikuje jak má a nedělá žádnou neplechu. Celý výpis je dosti dlouhý, proto máme hned několik možností filtrování a jednotlivé protokoly jsou barevně odlišeny.

První kroky s Wiresharkem:
1. Nainstalujeme
2. Spustíme program
3. Klikneme na "Show capture options" a v následujícím okně vybereme adaptér, pokud si nejste jisti, který je ten správný - experimentujte. Že jste vybrali ten správný, poznáte z následného výpisu komunikace.
4. Pokud se nezobrazí žádný adapatér, je možné, že neběží služba NetGroup Packet Filter (NPF), která je pro provoz programu potřebná. Spuštění NPF: Start/Programy/Příslušenství/Příkazový řádek/ napište: "net start npf" bez uvozovek. Pro spuštění na Vistě, spusťte CMD jako správce.
5. Nyní sledujeme síťovou komunikaci na adaptéru. Můžeme ji ukládat, exportovat atd...

Zajímavost:
Na screenu je výpis síťové komunikace s PCPoradenstvi.cz a detail paketu programu NetLimiter.

Stáhnout soubor

Pro operační systém:
Win XP, Vista
Jazyk programu:
Angličtina
Domovská stránka programu:
http://www.wireshark.org
Velikost souboru:
22,1 MB
Průměr: 5 (2 votes)

Obrázek uživatele Ankit

Just stay aware for the new games which are the real source of the passion for me free yahtzee games and if you want just like that so you can follow some steps are very simple but give too much good information and you can ensure what will be the new game update.

Obrázek uživatele MartinStephen
[8663] RE:

A protocol analyzer is a tool used to catch and break down signs and information activity over a correspondence channel. Such a channel varies from a nearby PC transport to a satellite connection, Professional Essay Editor that gives a methods for correspondence using a standard communication protocol.

Obrázek uživatele Sophie bell

This looks extremely important posts which has some definite numbers of posts which are totally different stuffs to read would love to see some more of these details like these as its important stuff to read here thou Buy Custom Paper would let me get here its important stuff would love to see more time being invested here to this following post


Poslat nový komentář
Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.
CAPTCHA
Toto je spamová ochrana. Prosím věnujte ji plnou pozornost.
Security question, designed to stop automated spam bots