WhatsApp míří do počítačů, desktopová aplikace pro Windows a Mac uvolněna

WhatsAppJedna z nejoblíbenějších mobilních komunikačních služeb současnosti rozšiřuje své pole působnosti. Populární kecálek WhatsApp Messenger je nyní dostupný i pro stolní počítače a notebooky s operačními systémy Windows a Mac OS X.

<script type='text/javascript'></script>


Společnost WhatsApp byla založena v roce 2009 Brianem Actonem a Janem Koumem, kteří ještě před spuštěním vlastní služby pracovali dvacet let v americké firmě Yahoo. V roce 2014 společnost za více než 20 miliard dolarů koupila sociální síť Facebook v čele s Markem Zuckerbergem. Aplikace WhatsApp Messenger pro bezplatné zasílání textových zpráv napříč různými platformami se stala vyhledávanou alternativou klasických SMS zpráv. Uživatelská základna služby neustálé narůstá a aktuálně čítá přes jednu miliardu aktivních uživatelů.

Významné události kolem WhatsApp

Služba byla nejdříve pro všechny zákazníky zcela zdarma, ale jen na jeden rok. Po uplynutí této doby bylo nutné na další rok zaplatit symbolickou částku ve výši jednoho dolaru pro zajištění její funkčnosti. Obchodní model se změnil až v lednu 2016, kdy tvůrci od předplatného definitivně upustili. Další změna nastala zhruba před měsícem, kdy se veškerá WhatsApp komunikace začala šifrovat. Výrobce tímto způsobem zareagoval na několik bezpečnostních sporů s vyšetřovateli trestních kauz, které obletěly internet. Odeslaný obsah, jako jsou zprávy, videa nebo fotografie, je již chráněn tzv. koncovým šifrováním, takže se k němu dostane pouze příjemce.

WhatsApp

WhatsApp pro počítače

Aplikace WhatsApp Messenger je k dispozici pro chytré telefony iPhone se systémem iOS 6.0 nebo novějším, dále pro platformu Android 2.1 nebo novější, BlackBerry, Windows Phone, Nokia Symbian a Nokia S40. Nedávno se vylepšila rovněž podpora pro chytré hodinky s Android Wear, nicméně společnost před pár dny zaznamenala další významný strategický milník. Kecálek nyní existuje také ve verzi pro operační systémy Windows a Mac OS X, což se může hodit převážně těm uživatelům, kteří chtějí ke službě přistupovat doma ze smartphonu nebo tabletu a v práci zase přes počítač. Desktopová aplikace WhatsApp je kompatibilní s 32bitovým a 64bitovým systémem Windows 8 nebo novějším a Mac OS verze 10.9 a vyšší. Software umí zobrazovat systémová oznámení na ploše anebo přistupovat k funkcím přes klávesové zkratky.

Odkaz ke stažení WhatsApp Messenger pro Windows a Mac OS X: www.whatsapp.com/download

Neoznámkováno


Poslat nový komentář
Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.
CAPTCHA
Toto je spamová ochrana. Prosím věnujte ji plnou pozornost.