Viry nemusí být to nejhorší

Štítky:

Pokud je počítač napaden nějakým počítačovým virem, může to být někdy i krajně nepříjemná záležitost. Všeobecně se to ví a kdekdo se proto už zabezpečil nějakým tím antivirovým programem s cílem eliminovat hrozící problémy.

To je prostě něco, co už se dostalo do širokého povědomí lidí.

Ovšem daleko méně se mezi uživateli internetu doposud ví o tom, že viry nejsou tím jediným, co je na síti může citelně ohrozit. Zatímco se totiž koncové počítače chrání před viry stále efektivněji, je tu i jiná oblast, jíž se takové pozornosti doposud nedostává a v níž se může ukrývat závažná hrozba. A to jsou DNS servery.

Právě tyto servery se dnes často stávají místem, jež je napadáno a z nějž jsou kradeny citlivé informace. A proto by se ti, kdo na svoji bezpečnost ve vlastním zájmu dbají, měli více soustředit i na tyto. A zajistit si jejich zabezpečení technologií DNSSEC.

Tato zabezpečovací technologie chrání DNS systémy, jejichž úkolem je přiřazování IP adres doménám, před zneužitím v podobě podvržení a přesměrování na nesprávný web, což je způsob, jak se dostat k údajům, jež by se v žádném případě neměly dostávat do nepovolaných rukou. A ideální tudíž je, aby byla tato ochrana zajištěna už od samotného počátku, tedy od chvíle, kdy si někdo zaregistruje či koupí svoji doménu, tedy učiní onen první krok na cestě k získání vlastní internetové stránky.

Společnost TELE3 je pak právě takovým registrátorem domén, jenž nabízí mimo této registrace i zmíněnou ochranu. Je registrátorem zájmového sdružení právnických osob CZ.NIC, které bylo založeno roku 1998 a kromě provozování registru jmen domén registrovaných pod doménou .cz jsou jeho úkoly i zabezpečování provozu domény nejvyšší úrovně .cz, rozšiřování technologie DNSSEC a služby mojeID, rozvoj systému správy domén či podpora nových technologií a projektů sloužících internetové infrastruktuře naší země. Toto sdružení je též provozovatelem interního bezpečnostního týmu CZ.NIC-CSIRT a Národního CSIRT týmu České republiky, bylo u vzniku bezpečnostního projektu FENIX a je členem sdružení EURid, které spravuje doménu .eu.

Díky sdružení CZ.NIC se u nás konzistentně, plánovitě a ekonomicky efektivně chrání bezpečí informací.

A ten, kdo si u TELE3 zajistí registraci či nákup domény, webhosting, server hosting, DNSSEC zabezpečení a další služby, může počítat s tím, že bude před podobnými útoky hackerů dobře chráněn.

Vsadit na služby takové firmy znamená ušetřit si možná i nemalé starosti. Protože úniky citlivých dat nejsou rozhodně žádná banalita. To mi věřte.

Průměr: 5 (4 votes)


Poslat nový komentář
Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.
CAPTCHA
Toto je spamová ochrana. Prosím věnujte ji plnou pozornost.