Ve službě Mapy.cz je celá Praha a 22 nových měst ve 3D

seznam mapySpolečnost Seznam.cz zpřístupnila ve svém mapovém portálu Mapy.cz nové 3D modely známých českých měst. Uživatelé jich mohou ve službě používat už přesně 43. Seznam.cz naposledy aktualizoval 3D mapy v červnu 2015, změnu tedy uskutečnil po necelém roce ve spolupráci se společností Citationtech.

<script type='text/javascript'></script>


Do map přibyly 3D pohledy následujících měst: Benátky nad Jizerou, Brandýs nad Labem - Stará Boleslav, Cheb, Chomutov, Karlovy Vary, Kladno, Kralupy nad Vltavou, Krnov, Litvínov, Lysou nad Labem, Mělník, Milovice, Most, Neratovice, Přerov, Říčany, Šumperk, Teplice, Ústí nad Labem, Vsetín, Zlín a Znojmo.

Portál Mapy.cz se rozrostl o více než 127 tisíc snímků uvedených měst, které byly pořízeny v letech 2014 a 2015 firmou TopGis. Každý objekt na fotografii byl vymodelován ze snímků vyfocených ze všech čtyř světových stran pod úhlem 45 stupňů a nechyběl ani pohled z ptačí perspektivy.

Aktualizace Prahy a Českých Budějovic

Kromě přidání nových 3D pohledů byly aktualizovány také starší trojrozměrné modely Prahy a Českých Budějovic. První trojrozměrný model Prahy byl vytvořen v roce 2012 a zaujímal rozlohu 28,4 kilometrů čtverečních. Hlavní město ČR bylo opětovně nafoceno a doplněno o doposud chybějící části. Dnes Mapy.cz nabídnou plastický model Prahy skládající se z téměř 48 tisíc nových snímků, přičemž celková rozloha se zvětšila na 329,2 km2. A nakonec přišla řada na České Budějovice, jejíž nový model ve 3D rozměru obsahující více než 4 tisíce šikmých snímků nahradil starší pohled z roku 2011.

Mapy.cz

V aktualizované nabídce 3D modelů bohužel ještě chybí několik velkých měst, například Ostrava nebo Plzeň. Jak uvádí Mapy.cz na svém Facebooku, na jejich trojrozměrný náhled si budeme muset ještě počkat. Přesný termín přidání však nebyl stanoven.

Detailní informace o aktualitě najdete na oficiálním blogu Seznam.cz.

Neoznámkováno


Poslat nový komentář
Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.
CAPTCHA
Toto je spamová ochrana. Prosím věnujte ji plnou pozornost.