TZ: Potřebujete nový notebook? Vsaďte na jednu z nejkvalitnějších značek na trhu

Bez notebooku se dnes obejde jenom málokdo. Dnes už jenom těžko najdeme domácnost, kde by nebyl tento typ přenosného počítače využíván. Samozřejmě tomu všemu ale předchází samotná koupě, která by měla zohledňovat výkon, cenu, kvalitu, ale i samotné provedení. A to vše dnes dokáže nabídnout firma Lenovo, a to na webu thinkpro.sk. Aktuální nabídka právě této firmy dnes počítá s několika řadami, jako je IdeaPad, nebo ThinkPad. Stejně tak ale nabídne skvělý výkon v edicích herních notebooků, či nízkou hmotnost a minimální velikost těm, kteří hledají ultrabooky. Tedy notebooky minimálních rozměrů především co do jejich výšky.

<script type='text/javascript'></script>


Podle čeho vybrat správný notebook?

Samozřejmě parametrů, podle kterých bychom měli notebook či ultrabook vybírat, je hned několik. Pokud bychom si měli shrnout ty nejčastější, tak je důležitá porovnávat:

  • Kapacitu, tedy velikost pevného disku
  • Velikost operační paměti
  • V případě důrazu na výkon kvalitu, ale i výkonnost grafické karty
  • Výkonnost samotného procesoru
  • V případě častých přenosů rozměry a celkovou hmotnost
  • Výdrž samotné baterie – standardem by mělo být několik hodin

To vše jsou ty hlavní aspekty, podle kterých začneme s výběrem. Logicky se tak mohou lišit jak u notebooků vhodných do kanceláře, nebo na běžné domácí činnosti spojené s internetem, tak u notebooků konstruovaných převážně na vysoký herní výkon. Z hlediska obecného pohledu ale dnes vedou právě zmiňované oltrabooky.

Proč na ultrabooky vsadit?

Některé důvody, proč jsou právě ultrabooky tolik vyhledávané, jsme již lehce nastínili. Kromě oněch rozměrů a hmotnosti je to často ale i stylový design, který ocení hlavně mladí lidé. A pro ně tak může být takový přenosný počítač něčím, co si vezmou do školy, na cestu do vlaku, a poté ho použijí i doma. To vše bez toho, aby jakkoliv zatěžoval své batohy, či v nich zabírali mnoho místa. V daném směru opět doporučujeme ultrabooky Lenovo, jelikož i v tomto segmentu dokážou stále držet krok v kombinaci výkonu, designu, výdrže, ale také nízké hmotnosti, která je pro ultrabook typická.

Doma dokonale nahradí i stolní počítače

I když o noteboocích a ultraboocích mluvíme především jako o ideálních variantách na cesty, rozhodně mohou nahradit běžné stolní počítače. Plně kompatibilní jsou se všemi periferiemi, jako jsou třeba myši, externí klávesnice, nebo tiskárny. A pokud už tiskárny zmiňujeme, i u nich je vhodné vsadit na kvalitu, ale i nízkou spotřebu barvy. Naštěstí pro nás dnes nejsou náplně do tiskáren nijak drahé. Ty nejlevnější poté objednej zde. A to každému z nás umožní to, že může tisknout nejenom jakékoliv dokumenty, ale třeba i fotografie, a to doslova za pár korun. Tedy věci, kvůli kterým bylo vzhledem k nákladům ale i dostupností tiskáren nutné navštívit specializované copycentra.

Neoznámkováno


Poslat nový komentář
Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.
CAPTCHA
Toto je spamová ochrana. Prosím věnujte ji plnou pozornost.