Stalo se: Google mění po 10 letech šéfa - Eric Schmidt odchází

Avatar uživatele

Eric Schmidt, který vedl deset let největší internetovou společnost na světě (Google), odchází a na jeho místě ho vystřídá jeden ze dvou zakladatelů této společnosti, a to konkrétně Larry Page, který je také autorem slavného hodnoticího algoritmu stránek zvaný Google PageRank.

Společnost Google založili ještě jako dva studenti Larry Page a Sergej Brin. A protože Google rostl rychleji než čekali, potřebovali do vedení nějakého zkušeného manažera, který jim zároveň pomůže s pozdějším vstupem na americkou burzu. Tím správným člověkem se stal Eric Schmidt, který jako CEO vedl Google od roku 2001. V obchodní sféře od roku 1998 do roku 2001 byl ve vedení právě Larry Page, který se tak na tuto pozici po 10ti letech opět vrací. Eric Schmidt ale z Google neodchází úplně, dál bude v čele správní rady a bude mít na starosti externí komunikaci s velkými zákazníky a vládami. Výměna postů se stane platnou od 4. dubna 2011. Důvodem personálních změn je údajně snaha o zrychlení a zjednodušení schvalovacích procesů ve firmě.

Google: Erick Schmidt, Sergej Brin, Larry Page
Erick Schmidt: "Když jsem nastoupil do společnosti Google v roce 2001, nepředstavoval jsem si a to ani v nejdivočejších snech, že bychom se dostali tak daleko a tak rychle jako jsme dnes. Vyhledávání změnilo doslova životy lidí."

Google je největší internetovou firmou na světě. Příjmy Google se za poslední kvartál minulého roku vyšplhali na 8,44 miliardy dolarů a meziroční nárůst je 26% oproti stejnému období minulého roku.

Neoznámkováno


Poslat nový komentář
Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.
CAPTCHA
Toto je spamová ochrana. Prosím věnujte ji plnou pozornost.