Nejlépe sestrojený robot aneb zlaté české ručičky

Štítky:

imagine_logoPo kratším "odpočinku" jsme tu opět my, abychom vás informovali o všem možném i nemožném, co se děje v oblasti technologií a počítačů obecně. Dnes mám pro vás důkaz toho, že Češi v těchto dvou oblastech nachází své místo…

<script type='text/javascript'></script>


Na letošním sedmém ročníku studentské soutěže Imagine Cup 2009, kterou pořádá veleznámá společnost Microsoft, opět zářili čeští studenti, jež studují na UK v Praze a VUT v Brně. Jedná se o celosvětovou soutěž, kdy se sjedou "chytré hlavy" z celého světa, aby ukázaly své nápady, dokázaly je zrealizovat a pokusily se s nimi uspět.

Letošního Imagine Cupu se zúčastnilo opravdu velké množství lidí; přes 300 000 studentů téměř ze 124 zemí, přičemž do celosvětového finále postoupilo poté 149 týmů ze 70 zemí. Cena pro vítěze byla také velmi přívětivá, neboť ti nejlepší se dělili o cenu 288 000 dolarů.

Jako předchozí roky, tak i letos čeští studenti ukázali, co v nich doopravdy je, neboť do celkového finále postoupili i české týmy. V kategorii Roboti a Algoritmy vyhrál ono první zlaté místo Lukáš Perůtka. Další velmi dobré umístění v této kategorii získal Imrich Živčák, který se probojoval mezi šestici finalistů.
Úkol byl prostý: do 24 hodin naprogramovat a sestavit speciálního robota, a to tak, aby porazil konkurenčního protivníka.
Jednoduše řečeno – aby byl chytřejší, silnější a rychlejší. Myslím, že se jim to povedlo skvěle!

Neméně hůř na tom byl i český tým nesoucí název Money Wrench Gang (složení: Marek Divéky, Rudolf Kajan a Peter Jurnečka), jenž pracoval na projektu HOPE (Healing Of People Everywhere), který oslnil veřejnost více, než projekty ostatních, a umístil se tak také na
1. místě. Jedná se o on-line zdravotnický systém, který má za úkol zlepšit komunikaci o nemocech mezi lékaři, boje proti nim, a prevencích v oblastech, kde tyto informace nejsou dostupné. Tím chtějí studenti omezit výskyt a následky obyčejných i vážných nemocí, jako je tomu například v chudších zemích apod.

Příští rok se Imagine Cup bude konat v nedaleké Varšavě. Máte-li zájem, můžete se registrovat na stránkách www.imaginecup.cz a www.imaginecup.com, kde se nacházejí i podrobnější informace.

Průměr: 4 (4 votes)


Poslat nový komentář
Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.
CAPTCHA
Toto je spamová ochrana. Prosím věnujte ji plnou pozornost.