Microsoft prodal již 240 milionu licencí na Windows 7

Štítky:

W7 logo22. října to bylo přesně rok, kdy Microsoft celosvětově vypustil na trh svůj operační systém Windows 7. A k příležitosti tohoto výročí se pochlubil zajímavým číslem. Za rok totiž Microsoft prodal již přes 240 milionu licencí operačního systému Windows 7, který se tak stává nejrychleji prodávaným systémem od Microsoftu.

<script type='text/javascript'></script>


240 milionu prodaných licencí na Windows 7 není jediný zajímavý údaj. Pomocí jednoduchých počtů zjistíme, že Microsoft prodá každý den v průměru 657 tisíc licencí. A pokud půjdeme ještě dál, tak zjistíme, že každou vteřinou se na světě prodá 7 licencí na Windows 7.

Oproti Windows Vista, které uživatelé zrovna kladně nepřijali díky vyšším hardwarovým nárokům a kontroverzní funkci UAC, se Windows 7 těší velké oblibě, a podle nedávno zveřejněných informací jsou sedmičky nainstalovány na 93% nových počítačů a skoro polovina licencí tvoří 64bitová architektura. Dle statistik NetApplications za měsíc září jsou Windows 7 druhým nejpoužívanějším operačním systémem na světě s podílem 17,10%. Předběhly tak už i Visty, které mají "pouze" 13,35%. První příčku mají všem dobře známe Windows XP, které jsou nainstalované na 60% počítačů.

text

Neoznámkováno


Poslat nový komentář
Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.
CAPTCHA
Toto je spamová ochrana. Prosím věnujte ji plnou pozornost.