Každý pátý rodič neví, co jeho dítě dělá na internetu

dítě na sítiDne 9. února se uskutečnil celosvětový Den bezpečnějšího internetu, tentokráte s mottem "Zahrajte svůj part pro lepší internet". Více než 100 zemí, včetně České republiky, se připojilo k iniciativě Safer Internet Day, aby podpořilo informovanost uživatelů o správném chování na internetu.

Dnešní děti nemají s přístupem k moderním technologiím žádný problém. Třetina z nich vlastní chytrý telefon, další třetina tablet a jedna čtvrtina dokonce počítač nebo notebook. S tím jde ruku v ruce možnost internetového připojení, které nemohou rodiče svým ratolestem samozřejmě upřít. Nejvíce dětí se k internetu připojuje přes mobilní telefon, o něco méně přes počítač.

Společnost UPC v rámci Dne bezpečnějšího internetu zveřejnila průzkum "Děti na internetu očima rodičů", kterého se zúčastnilo 224 českých rodičů dětí školního věku. Podle výsledků téměř pětina rodičů neví, jakým aktivitám se jejich děti na internetu věnují. S otázkou bezpečnosti elektronické komunikace se už rodiče poprali lépe, čtyři z pěti rodičů své potomky o bezpečnosti zasvětila alespoň obecně.

Zhruba 90 % dětí na internetu využívá alespoň jednu sociální síť, díky níž komunikuje s ostatními, mnohdy i cizími lidmi. Podle výsledků průzkumu třetina rodičů dětem pro tyto účely nestanovila žádná pravidla, jiní naopak trvají na tom, aby jejich dítě neposílalo fotografie a nesdělovalo soukromé informace. Doma mají děti od rodičů povolen přístup maximálně na jednu hodinu v 61 procentech případů.

Jak přidat dětský účet na Windows 10?

Existují dva způsoby:

  1. Na počítači otevřete Nastavení, vyberte možnost Účty a zvolte Rodina a jiní uživatelé. Zde vyberte možnost Přidat člena rodiny a dále se řiďte pokyny na obrazovce.
  2. Přihlaste se na stránku account.microsoft.com/family a pro přidání člena do rodiny zvolte možnost Přidat dítě.
Průměr: 2.8 (28 votes)

Obrázek uživatele Dorothy Johnson

Nice! I want you to thank for your time of this wonderful read!!! Your blog posts are more interesting and informative. I very like and visit regularly.
juegos friv gratis online.

Obrázek uživatele Anna Shetty

we found that the pictures taken with front camera were really higher quality than anticipated good details, vivid shading and minimal noise. Even in low light, the camera managed to take selfies. photoshop online, cool math games run 3

Obrázek uživatele Henry Ford

We're helping you out by providing a list of unique girl names. And if you need more inspiration,we recently released the best of the least popular names for both boys and girls, which is worth a look for inspiration.


Poslat nový komentář
Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.
CAPTCHA
Toto je spamová ochrana. Prosím věnujte ji plnou pozornost.
Security question, designed to stop automated spam bots